Żelazny triathlon odwołany

Zapisy ruszyły w lutym i wystarczyło kilka dni, by lista zapełniła się. Niestety, zagrożenie koronawirusem zmusiło organizatora, czyli włodawskie starostwo, do odwołania cieszącego się coraz większą popularnością Żelaznego Triathlonu, który planowany był na 6 czerwca w Okunince.

Chęć udziału w imprezie zgłosiło ponad 200 osób, w tym wiele spoza województwa lubelskiego.

– Były już sfinalizowane wszystkie umowy z instytucjami, które są współorganizatorami zawodów. Od początku roku przygotowywaliśmy się powoli do zawodów od strony organizacyjno-technicznej – mówi starosta, Andrzej Romańczuk. – Poprzednie nasze triathlony zostały bardzo wysoko ocenione przez zawodników, więc w tym roku byliśmy pełni optymizmu. Niestety, pandemia koronawirusa zmusiła nas do odwołania tej bardzo prestiżowej imprezy sportowej, która od niemal 10 lat była coraz popularniejsza. Miejmy nadzieję, że za rok nie będzie już żadnych problemów i Żelazny Triathlon wróci na mapę sportową Lubelszczyzny.

Wszyscy, którzy wpłacili wpisowe, już otrzymali zwrot pełnej kwoty.

Mordercze zawody organizuje włodawskie starostwo razem z gminą Włodawa, stowarzyszaniem Leniwce.pl oraz Fundacją „Wrota Europy”. Aktywnie włącza się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie.

W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 250 zawodników, ale nie dla wszystkich starczyło miejsca. Ze względów technicznych i bezpieczeństwa maksymalna liczba uczestników wynosi 200. Żelazny Triathlon to już najpoważniejsza i najpopularniejsza tego typu impreza na wschód od Wisły. (pk)