Zjednoczyli się w szczytnym celu

(27 października) Tego nie spodziewał się nikt. Powiatowi radni stanęli ramię w ramię i jednym głosem zaapelowali do mieszkańców o zaszczepienie się przeciw Covid-19, choć chwilę wcześniej mocno różnili się w pomysłach na to, jak powstrzymać tzw. czwartą falę.

Radny Wiesław Holaczuk z PiS krytykował podczas sesji zarząd powiatu za brak działań ws. dbania o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców w czasie pandemii. Sugerował szerokie akcje promocyjne, w tym m.in. odwiedzanie mieszkańców wsi, by ich zachęcać do szczepień albo też przywozić ich do punktów szczepień.

– Tylko bezpośredni kontakt dałby efekt – przekonywał. W odpowiedzi usłyszał od przewodniczącego rady Romualda Prylla krytykę tego typu działań i marnotrawienia publicznych pieniędzy. – Tak naprawdę już niemal wszyscy ci, którzy chcieli się zaszczepić, już to zrobili, a kto nie chce, to i tak tego nie uczyni – ripostował Pryll.

W podobnym tonie wypowiadał się Marian Kupisz, który dodał, że w jego szkole w Wytycznie na wydane deklaracje zgód dzieci na szczepienia nie wróciła żadna zwrotna od rodziców. Podobnie festyny, na które państwo wydało grube tysiące złotych, nie przyniosły żadnych korzyści. Najmocniej skrytykował „chodzenie po domach” Tadeusz Sawicki, który stwierdził, że to najgłupszy pomysł, bowiem w ten sposób tylko jeszcze bardziej koronawirus się rozprzestrzeni.

Z kolei Piotr Gorgol zaproponował, by wykorzystać do akcji promocyjnej i szczepiennej święto 1 Listopada i w ten dzień wystawić pod cmentarzami namioty. Ten pomysł uznano za mocno kontrowersyjny – skojarzenie cmentarza z covidem wielu uznało za nietrafiony. Na koniec Mariusz Zańko zaproponował wspólne zdjęcie radnych z apelem o szczepienie się i wzajemne dbanie o zdrowie. Fotografia z podpisem „Radni Rady Powiatu we Włodawie ponad podziałami z apelem „Szczepmy się!” ukazało się na portalach powiatu. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here