Złoto i dwa razy brąz

Trzy medale zdobyły reprezentantki okręg lubelskiego w rozgrywanych w Grudziądzu Mistrzostwach Polski w Boksie. Złoto wywalczyła juniorka Natalia Niedobylska z Gwarka Łęczna, a brązowe krążki seniorki: Daria Puszka z Berej Boxing Lublin i Julia Olszowa z Avii Świdnik.

W finale kategorii do 57 kg Niedobylska pokonała 5:0 Lenę Szyrwińską z SSW Taurus Goleniów. Wcześniej w półfinale, także jednogłośnie, rozprawiła się z Natalią Zawalińską z Olimpu Szczecin.

Puszka i Olszowa swoją przygodę z mistrzostwami zakończyły w półfinałach. Lublinianka w walce o awans do wielkiego finału kategorii 60 kg uległa na punkty decyzją sędziów 1:4 Marii Jackowskiej z SKF Boksing Zielona Góra, z kolei zawodniczka ze Świdnika w kategorii 48 kg przegrała przed czasem w pierwszej rundzie z Olgą Michalską z Ziętek Team Kalisz.

W 18. Mistrzostwach Polski Seniorek wystartowały 72 zawodniczki z 49 klubów, a w rozgrywanych po raz 17. mistrzostwach juniorek 105 zawodniczek z 51 klubów.