Złoto numer 21!

Joanna Szarawaga, kołowa MKS, w efektownej akcji na bramkę Startu

Szczypiornistki MKS Perła Lublin obroniły mistrzowski tytuł! Podopieczne trenera Roberta Lisa kolejne złoto, już 21. w historii występów lubelskiej drużyny w ekstraklasie, zapewniły sobie na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, po wygranej we wtorek przed własną publicznością ze Startem Elbląg!

Lublinianki świetnie zdawały sobie sprawę ze stawki meczu z ekipą Elbląga. Niezwykle skoncentrowane od początku narzuciły rywalkom swój styl i szybko zdołały wypracować kilkubramkową przewagę. Start nie rezygnował, ale podopieczne trenera Roberta Lisa przyjezdnym nie pozwalały na zbyt wiele, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. MKS Perła odniósł pewną wygraną i po końcowej syrenie mógł cieszyć się z kolejnego mistrzowskiego tytułu.

Do końca sezonu „biało-zielonym” pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz. W najbliższy piątek, 24 maja lublinianki zmierzą się na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin, a później odbiorą złote medale!

MKS Perła Lublin – Start Elbląg 28:23 (13:11)

MKS Perła: Gawlik, Bešen, Januchta – Łabuda 5, Szarawaga 4, Nocuń 4, Gęga 3, Kowalska 3, Stasiak 3, Achruk 2, Matuszczyk 2, Rosiak 2, Nestsiaruk 1, Moldrup.

Start: Pająk, Powaga – Balsam 5, Jędrzejczyk 5, Świerżewska 4, Kozimur 2, Yashchuk 2, Waga 2, Choromańska 1, Trbović 1, Wtulich 1, Gadzina.

Kary: MKS Perła – 6 minut (Achruk, Gęga, Moldrup po 2), Start – 6 (Choromańska, Kozimur, Trbović po 2).

Sędziowali Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 2000.

Z historii

MKS Perła pokonując Start Elbląg zapewnił sobie obronę mistrzowskiego tytułu i kolejny, już 21. w historii lubelskiej drużyny złoty medal. Po raz pierwszy MKS zdobył mistrzostwo w 1995 roku. Przez kolejnych 23 sezony tylko trzykrotnie ekipa z Lublina nie stawała na najwyższym stopniu podium: w 2004 i 2011 roku zajęła drugie miejsce, a w 2012 r. była trzecia.