101. rocznica odzyskania niepodległości

(11 listopada) Mieszkańcy powiatu włodawskiego i Włodawy licznie uczestniczyli w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była msza, apel poległych, przemówienia i okolicznościowe widowisko, a to wszystko w asyście żołnierzy Wojska Polskiego.

Uroczystości przygotowane przez włodawskie starostwo rozpoczęła msza św. w kościele pw. NSJ, skąd udano się pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Tam przemówienie wygłosił Romuald Pryll – przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie. Złożono także okolicznościowe wieńce i wiązanki pod pomnikiem, a wszystko to w asyście Kompanii Honorowej 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina – Dywizjon Artylerii Samobieżnej z Chełma.

Na zakończenie uroczystości miał miejsce koncert w sali kina, gdzie wystąpili uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, zespół „Włodawianki” oraz Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”.

Po południu harcerze przy ognisku w Rynku obok pomnika śpiewali patriotyczne pieśni, w ten sposób oddając hołd tym wszystkim, którym jesteśmy wdzięczni za wolną i niepodległą Polskę.

(pk)