Emocje sięgały zenitu

Sheniqua Greene była wczoraj obok B. Kiesel wyróżniającą się zawodniczką Pszczółek.

W 15. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS pokonała InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 88:81!

Lublinianki świetnie rozpoczęły niedzielne spotkanie. Po niespełna trzech minutach prowadziły już 9:0. Trener gości poprosił o przerwę. Gorzowianki uporządkowały grę i zaczęły powoli odrabiać straty. Znakomicie dysponowane rzutowo miejscowe (skuteczność z gry 63% – 7 z 11, w tym 4 z 5 „trójek”) wygrały jednak pierwszą kwartę 27:24.

Tuż po rozpoczęciu drugiej partii najpierw Agnieszka Fikiel wykorzystała dwa wolne, potem za „3” przymierzyła Ariel Atkins i drużyna z Gorzowa objęła prowadzenie. Choć przyjezdne wygrywały nawet 44:35 nasze akademiczki nie zrezygnowały. W trzeciej kwarcie odrobiły straty, a w końcówce, po niezwykle emocjonującej walce, odniosły zasłużone zwycięstwo!

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
88:81 (27:24, 17:22, 26:16, 18:19)

Pszczółka: Kiesel 32 (2×3), Greene 17 (13 zbiórek), Adamowicz 14 (3×3), Mistygacz 3 (1×3), Szajtauer oraz Butulija 13 (2×3), Rymarenko 7 (1×3), Poleszak, 2, Cebulska.
InvestInTheWest Enea: Atkins 24 (3×3), Papova 13, Zoll-Norman 7 (2×3), Dźwigalska, Linskens 2 oraz Juskaite 14 (1×3), Fikiel 8, Rytsikowa 5 (1×3), Prezelj 6, Stelmach 2.

Liczba meczu

61 punktów oba zespoły w niedzielnym spotkaniu zdobyły z linii rzutów wolnych: Gorzów – 30 z 37, Pszczółki – 31 z 36 (do przerwy gorzowianki wykorzystały 20 z 24 prób, a lublinianki 16 z 19)

Pozostałe mecze 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

PGE MKK Siedlce – Widzew Łódź 86:92 * Ślęza Wrocław – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 66:64 * Energa Toruń – CCC Polkowice * 63:76 * Arka Gdynia – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 70:54 * mecz: Enea AZS Poznań – Artego Bydgoszcz został przełożony na 6 marca (18:30).

W tabeli rozgrywek prowadzi CCC Polkowice przed Arką Gdynia (oba zespoły po 26 pkt.) i Energ (24 pkt.). Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS z 20 pkt. zajmuje ósme miejsce.
W następnej kolejce – 3 lutego: Wisła – Pszczółka (16:00).