Sokół poza konkurencją

Zwycięska ekipa Sokoła po zawodach

Reprezentanci Sokoła Lublin, na co dzień uczniowie klas sportowych 7a i 8b funkcjonujących przy Szkole Podstawowej Nr 20, wygrali klasyfikację drużynową rozgrywanych w Kobylinie Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w sumo.

Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli w zawodach aż 10 medali: trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe!

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Regina Watras (kategoria wagowa do 50 kg), Roni Wójcik (35 kg) oraz Łukasz Wilkołazki (70 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Nikola Wójcik (35 kg), Kacper Berejowski (40 kg) oraz Aleksandra Zduńczuk i Filip Domalewski (45 kg), a brązowe: Dominika Baran (40 kg), Ireneusz Głowacki (35 kg) i Konrad Mrozowicz (55 kg).

Bardzo dobre wyniki indywidualne zawodników Sokoła zwiększają ich szanse na start w Mistrzostwach Europy Młodzików i Młodziczek w sumo, które odbędą się 19 i 20 października w Estonii. BAS