Burmistrz-obieżyświat

Kilka tygodni temu gościł w Gruzji, teraz pojechał do Izraela. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński znalazł się w elitarnym gronie samorządowców z całego świata, którzy wzięli udział w Międzynarodowych Targach MUNI EXPO 2022 w Tel Awiwie i Jerozolimie, gdzie spotkał się m.in. z premierem Izraela.

W dniach 6-8 grudnia w Jerozolimie i Tel Awiwie odbyły się Targi MUNI EXPO 2022 zorganizowane przez Federację Władz Lokalnych w Izraelu i miasto Jerozolima. W gali otwarcia wzięli udział prezydent i premier tego państwa wraz z ministrami oraz samorządowcy z całego świata. W tym elitarnym gronie znalazł się burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

– Głównymi tematami poruszanymi podczas targów była sytuacja gospodarcza miast na całym świecie, a także problemy i wyzwania z jakimi musimy się mierzyć na co dzień. Udział w targach Muni Expo był również świetną okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wielu konstruktywnych rozmów – informuje W. Muszyński.

Ważnym punktem targów było spotkanie uczestników z prezydentem Izraela Isaac’iem Herzogiem w rezydencji prezydenckiej. Wizyta w Izraelu była również okazją do wizyty w Kiriat Motzkin. To właśnie dzięki współpracy z samorządowcami z tego miasta partnerskiego Włodawa mogła po raz kolejny zagościć na forum międzynarodowym.

Konferencja MuniWorld – w ramach której odbywały się targi MUNI EXPO 2022 – stanowi żyzny grunt dla innowacji, przedsiębiorczości i interakcji biznesowych. Daje władzom miejskim praktyczne środki realizacji innowacyjnych celów w ramach ich gminy. Konferencja, która koncentruje się na innowacjach miejskich dostarcza pomysłów i rozwiązań, które mają zastosowanie w gminach na całym świecie.

W trakcie targów ponad 150 wystawców zaprezentowało zorientowane na technologię firmy i usługodawców, w tym inwestorów z sektora prywatnego, nabywców i decydentów z Izraela i zagranicy. W ciągu ostatnich kilku lat w MUNI EXPO wzięły udział tysiące osób, w tym ponad 800 międzynarodowych uczestników. W tym roku w targach oprócz burmistrza Włodawy uczestniczyli również samorządowcy z Poznania, Płońska oraz Sopotu. (b)