Dilerka w rękach policji

Do 10 lat więzienia grozi 25-letniej mieszkance powiatu włodawskiego. W jej mieszkaniu policjanci z wydziału antynarkotykowego wraz z mundurowymi z Włodawy znaleźli ponad 300 gramów narkotyku o nazwie 3CMC. Wystąpili też z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Do zatrzymania 25-latki doszło na terenie powiatu włodawskiego. – Z ustaleń policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie wynikało, iż kobieta może być w posiadaniu znacznych ilości substancji psychotropowych – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski z KWP w Lublinie. – 25-latka była kompletnie zaskoczona zatrzymaniem. W trakcie przeszukania u kobiety operacyjni odnaleźli znaczne ilości narkotyków. W czynnościach uczestniczyli także policjanci z Włodawy.

Po zważeniu i wstępnym zbadania składu chemicznego okazało się, że to ponad 300 gramów substancji psychotropowej 3CMC. Policjanci wnioskują do prokuratora o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Kobieta odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co może jej grozić kara do 10 lat więzienia – dodaje rzecznik.

3CMC to substancja psychoaktywna o właściwościach podobnych do mefedronu, nazywana czasem magicznymi kryształami. Co ciekawe, można ją bez problemu kupić w licznych sklepach internetowych.  bm