Na stadionie sportowym w Białopolu odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W szranki stanęli druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych z gmin Białopole oraz Kamień. Zawody były okazją do sportowej rywalizacji, sprawdzenia umiejętności, podtrzymywania strażackich tradycji oraz integracji lokalnych jednostek OSP.
W wydarzeniu udział wzięły drużyny męskie, żeńskie oraz młodzieżowe, które rywalizowały w sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym.
W klasyfikacji międzygminnej pierwsze miejsca zdobyły: Męskie Drużyny Pożarnicze – OSP Horeszkowice; Kobiece Drużyny Pożarnicze – OSP Teremiec.
W klasyfikacji gminy Białopole wśród Męskich Drużyn Pożarniczych zwyciężyli druhowie z OSP Horeszkowice. Drugie miejsce zajęła OSP Teremiec, trzecie – OSP Strzelce, czwarte – OSP Białopole, a piąte – OSP Buśno. Wśród Żeńskich Drużyn Pożarniczych zwyciężyła OSP Teremiec, jedyna żeńska drużyna reprezentująca gminę.
W klasyfikacji gminy Kamień, w kategorii Męskich Drużyn Pożarniczych, najlepiej wypadła OSP Kamień. 2. miejsce zajęła OSP Czerniejów, a 3. – OSP Pławanice. W klasyfikacji Żeńskich Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce przypadło OSP Kamień, a 2. miejsce OSP Czerniejów. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepsza była młodzież z OSP Kamień, a na 2. miejscu uplasowała się OSP Pławanice. (w)






















![Dni Włodawy za nami [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/06/dni-wlodawy18-696x385.jpg)








