Finał wielkiego sprzątania

Ponad 300 worków śmieci i mnóstwo odpadów wielkogabarytowych zebrali wolontariusze Operacji Czysta Rzeka 2021 we Włodawie. Ilość odpadów przeraża, pozytywny jest natomiast fakt, że jest w mieście wiele osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas i siły na sprzątanie brudu, którzy zostawili inni.

W sobotę (17 kwietnia) we Włodawie śmieci zbierali młodzi i starsi. Akcję koordynował Konrad Smoliński z Inicjatywy LWL, który zarządzał kilkoma sztabami i niemal setką wolontariuszy. – Wśród wielu sztabów, które włączyły się w sprzątanie rzeki Bug, była też grupa koordynowana przez włodawską policjantkę – przewodniczącą regionu IPA Włodawa, podinspektor Bożenę Szymańską – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Do sztabu IPA, organizacji zrzeszającej służby mundurowe działającej przy włodawskiej komendzie, dołączyli policjanci i funkcjonariusze innych służb mundurowych z całej Polski, emerytowani komendanci włodawskiej komendy, a nawet kilkuletnie dzieci. Łącznie około 35 osób przez ponad 5 godzin sprzątało ponad 10-kilometrowy teren od „Kiszarni” w Orchówku do „Kaflarni” we Włodawie. Efektem włodawskiej akcji i pracy wszystkich sztabów było ponad 300 worków zebranych śmieci oraz odpady wielkogabarytowe takie jak: opony, fotele samochodowe, meble, części aut czy środki higieniczne.

Wszystkie śmieci zostały odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Miłym akcentem na zakończenie akcji było wręczenie włodawskiej policjantce podziękowań za zaangażowanie w organizację i przebieg przedsięwzięcia. W całą operację zaangażowało się łącznie 100 osób, które pracowały w różnych sztabach. Niewątpliwie przy tej całej górze zebranych śmieci niezwykle budujące jest to, że wciąż znajdują się osoby, którym zależy na czystości i dbaniu o piękno naszej lokalnej przyrody, z której przecież będą korzystać przyszłe pokolenia – uważa pani rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here