Lekcja o przedsiębiorczości dla młodzieży

  18 września w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się konferencja Biznes Lubelskie z klasą.

  Impreza skierowana jest przede wszystkim do młodzieży, instytucji i organizacji zrzeszających osoby młode, a także instytucji otoczenia biznesu, przedstawicieli środowisk naukowych oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa lubelskiego.

  Celem wydarzenia jest rozwijanie postaw biznesowych wśród osób młodych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości, budowanie świadomości na temat kompetencji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podejścia do innowacji i biznesu.

  Spotkanie umożliwi rozwój dialogu międzypokoleniowego dotyczącego prowadzenia firm, przedstawienie działań, instrumentów i możliwości jakie oferują podmioty publiczne na rzecz zwiększenia inicjatyw tworzenia własnych przedsiębiorstw, w tym możliwości uzyskania zewnętrznego finansowania na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej.

  Dlaczego warto przyjść na konferencję? Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się jak samorząd pomaga w założeniu i prowadzeniu działalności, wysłuchać inspirujących wykładów osób, które często ponosiły wiele porażek, zanim odniosły sukces, poznać możliwości finansowania działalności gospodarczej oraz zapoznać się z innymi przedsiębiorczymi rówieśnikami.

  Udział w konferencji jest bezpłatny. KB

  Co w programie?

  * Śniadanie z Biznes Lubelskie – pierwszym „startupem administracyjnym” w Polsce
  * Krzysztof Hetman, europoseł do Parlamentu Europejskiego: „Nie musisz być przedsiębiorcą, żeby być przedsiębiorczą osobą”
  * Spice Gears Team 5883: „Siła zespołu – światowy poziom młodzieżowej robotyki z Kraśnika”
  * Biłgoraj Business Class: „Siła pomysłu czy odwaga pomysłodawcy?”
  * debata z zaproszonymi gośćmi na temat: „Biznes Lubelskie z Klasą i Lubelska Klasa Biznes”
  * Karol Karczewski, blogger, podróżnik i IT geek: „Dlaczego chcę być aktywny, dlaczego chcę być przedsiębiorczy?”
  Szczegółowy program pojawi się wkrótce na profilu wydarzenia na Facebooku oraz na stronie www.invest.lubelskie.pl