Mieli oko na motocyklistów

Ponad 80 wykroczeń, 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i dwa prawa jazdy to finał policyjnej akcji „Bezpieczny motocyklista”. Co ciekawe, większość drogowych naruszeń popełnili kierowcy samochodów.

Od piątku (25 czerwca) na terenie powiatu włodawskiego policjanci prowadzili działania pod hasłem „Bezpieczny motocyklista”. Ich celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, ale też zdecydowane reagowanie na wszelkie naruszenia popełniane zarówno przez motocyklistów, jak również przez innych użytkowników dróg wobec motocyklistów, bowiem jak wskazują statystyki, bardzo często to motocykliści są poszkodowani w wypadkach drogowych powodowanych przez innych kierujących.

– W takich zdarzeniach bardzo często motocykliści ponoszą rozległe obrażenia, często też takie wypadki kończą się dla nich śmiertelnie – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Podczas akcji policjanci skontrolowali ponad 170 kierujących, dwóm z nich zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. Oprócz tego na ulicy Chełmskiej we Włodawie zatrzymali kierującego motorowerem 57-letniego mieszkańca Włodawy, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował hondą.

Podczas działań ujawniono ponad 80 naruszeń – w tym 16 popełnionych przez kierujących jednośladami, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów oraz brakiem badań technicznych oraz zatrzymano jednego kierującego samochodem po użyciu alkoholu – podsumowuje Szymańska. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here