Nadal szukają dyrektora żłobka

Etat dyrektora czeka, a chętnych brak. 6 maja burmistrz miasta i gminy Izbica Jerzy Lewczuk ponownie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora nowego gminnego żłobka w Tarnogórze.

Pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora Żłobka Gminnego w Tarnogórze ogłoszony został 24 kwietnia. Kandydaci mieli czas na składanie dokumentów do 5 maja. Chętnych nie było. 6 maja Jerzy Lewczuk zarządził ogłoszenie kolejnego konkursu.

Od kandydatów wymagane jest wykształcenie wyższe i co najmniej 3 lata doświadczenia w pracy z dziećmi albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy z dziećmi, nieposzlakowana opinia i rękojmia należytego sprawowania opieki nad dziećmi. Wśród wymagań dodatkowych są m.in.: umiejętność organizacji pracy i kierowania zespołem pracowników, prawo jazdy kategorii B, odporność na stres, odpowiedzialność, samodzielność, komunikatywność, wysoka kultura osobista, dokładność i terminowość w wykonywaniu zadań.

Dokumenty aplikacyjne można składać do 18 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Izbica, a wybranemu dyrektorowi urząd oferuje pełny etat już od maja. Do jego obowiązków będzie należało kierowanie placówką i zespołem, a wcześniej przygotowanie dokumentacji organizacyjnej żłobka, zorganizowanie pracy placówki oraz przeprowadzenie pierwszej rekrutacji.

Żłobek, który powstał ze sporym poślizgiem względem pierwotnych planów w byłym budynku gimnazjum w Tarnogórze, przygotowany jest na przyjęcie 25 dzieci. Na inwestycję i wyposażenie placówki gmina dostała ok. 1,5 mln zł dotacji. Placówka ma rozpocząć działalność od czerwca, ale przez kłopot z wyborem dyrektora ten termin może się przesunąć. (kg)