Już w ten weekend Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie zaprosi mieszkańców i gości na wyjątkowe wydarzenie – Noc Muzeów. Organizatorzy przygotowali bogaty program pełen muzyki, tradycji i ciekawych spotkań.
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (16 maja) o godzinie 16.00. Na początek zaplanowano warsztaty zielarskie dla dzieci oraz wykład ks. Jerzego Ignaciuka poświęcony „Zielonym Świątkom”. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać opowieści o dawnych zwyczajach związanych z tym świętem. W programie znalazł się także wernisaż wystawy prac Franciszka Maśluszczaka oraz spotkanie wokół książki „Ludzie czerwonego słońca”. Wieczorem wydarzenie nabierze muzycznego charakteru.
Na scenie wystąpi Magda Brudzińska wraz z Klezmer Trio. Po koncercie przestrzeń przed muzeum zamieni się w parkiet taneczny. Wszystko za sprawą potańcówki z kapelą Kataryna z Pokrówki. Organizatorzy zapowiadają jedną noc pełną wrażeń, historii i dobrej zabawy. To doskonała okazja, by spędzić czas w wyjątkowej atmosferze i odkryć muzeum z zupełnie innej strony. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Czerwonego Krzyża 7 we Włodawie. Wstęp oczywiście wolny. (bm)






























