Objazdowy teatr we Włodawie

Teatr od wieków jednoczy społeczeństwa, prowokuje do myślenia, do zadawania pytań, podnosi ważkie tematy, niejednokrotnie niewygodne, trudne, wielowątkowe. Stanowi swoisty magazyn przetrawionych treści, wzbogaconych formami estetycznymi. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, szczególnie dużych miast, pędzącą wizją urbanistyczną oraz wzmożoną modą mieszkania w mieście, ubożeje dostęp do teatru w małych ośrodkach miejskich oraz wiejskich.

Mając na uwadze równowagę, pomiędzy tymi dwoma światami, priorytetem stało się dostarczyć teatr, tam gdzie infrastrukturalnie, ekonomicznie nie jest to możliwe. I tak narodziły się Przestrzenie Sztuki, a wraz z powyższym programem wizja szerzenia kultury i sztuki tam, gdzie jest to praktycznie niemożliwe, a może właśnie takie działania mają sens? Terapeutyczna misja szerzenia teatralności? Wielkomiejskie teatry, wraz z ich przyjętymi normami, dress codem i savoir-vivrem zamykają się często na przeciętnego odbiorcę z małego miasta, bądź wsi, a ludzie po prostu chcą dotknąć teatru.

Chcemy zarażać sztuką ośrodki z województwa lubelskiego, które posiadają infrastrukturę po ośrodki z ubogim inwentarzem osobowym bez infrastruktury technicznej. W związku z powyższym staje się to dla nas priorytetem znaleźć się wśród tych ludzi z misją szerzenia teatru oraz innych sztuk performatywnych.

Program:

godz. 12:00 – spektakl improwizowany dla młodych widzów „Gdzie jest Czerwony Kapturek?” Bogusława Byrskiego (ogródek przy Włodawskim Domem Kultury)
godz. 20:00 – improwizacja teatralna Poławiaczy Pereł (Muszla Koncertowa)
godz. 20:30 – spektakl teatralny „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego (Muszla koncertowa) z udziałem: Arkadiusza Cyrana, Dariusza Jeża, Przemysława Sadowskiego, Jarosława Tomica, Karola Wróblewskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here