Pani ścigała panią

Ponad 1,8 promila alkoholu wydmuchała mieszkanka gminy Hanna, która doprowadziła do kolizji z innym samochodem, a następnie uciekła. W pogoń ruszyła poszkodowana, której udało się wyprzedzić auto sprawczyni, zmusić ją do zatrzymania się i zabrać kluczyki.

– Policjanci na miejscu ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 816 doszło do zderzenia bocznego pojazdów mitsubishi i skody – relacjonuje Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Z relacji świadków wynikało, że kierująca skodą podczas wymijania zjechała z osi jezdni i zderzyła się lusterkiem z mitsubishi. Następnie 53-latka z gminy Hanna odjechała z miejsca. Za nią ruszyła kierująca japońskim autem, która dogoniła kobietę, wyprzedziła ją i zajechała jej drogę.

Pasażer jej pojazdu powiadomił służby, a ona wyjęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając pijanej dalszą jazdę. Policjanci na miejscu przejęli nietrzeźwą i ustalili, że miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Teraz 53-latka odpowie za swoje postępowanie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Natomiast na postawę godną naśladowania zasługuje mieszkanka Włodawy, która swoim konsekwentnym działaniem uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Jej właściwe zachowanie pozwoliło najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, zróbmy wszystko, żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze, należy przede wszystkim powiadomić służby, dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy, że od naszej postawy może zależeć czyjeś życie – przypomina Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here