Pijana, nocą jechała bez świateł. Wpadła przez TOR

Wspólna akcja funkcjonariuszy chełmskiej Straż Ochrony Kolei oraz Policji zakończyła się zatrzymaniem w Chełmie nietrzeźwej kierującej. Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 maja w rejonie ul. Kolejowej w Chełmie, podczas działań prowadzonych w ramach ogólnopolskiej operacji TOR.

Około godziny 2:40 patrol zauważył samochód marki Citroën poruszający się bez włączonych świateł – mówi st. insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei. – Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Już podczas pierwszych czynności wyczuli od kierującej woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy – 30-letnia kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tym samym dopuściła się poważnego naruszenia przepisów, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kobieta odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Chełmie – wyjaśnia Żłobicki i przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. (bm, Fot SOK)