Pół gminy odcięte od wody

W ujęciu wody w gminie Urszulin wykryto groźne dla zdrowia bakterie z rodzaju E. Coli. Decyzją sanepidu mieszkańcy sześciu miejscowości, w tym Urszulina, nie mogą korzystać z kranówki. Woda do picia i gotowania była rozdawana u sołtysów.

Włodawski sanepid wydał decyzję zakazującą korzystania z wody z ujęcia w Woli Wereszczyńskiej zaopatrującej sześć wsi w gminie Urszulin. Badania próbek wody wykazały obecność bakterii z grupy E. Coli oraz enterokoków kałowych. Wody nie tylko nie można pić, nawet po przegotowaniu, ale też używać jej do mycia czy zmywania.

W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włodawie o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w miejscowościach Urszulin, Zabrodzie, Wiązowiec, Michałów, Wytyczno i Wólka Wytycka władze gminy apelują do mieszkańców tych miejscowości o zapewnienie w gospodarstwach domowych we własnym zakresie wody przydatnej do picia.

W niedzielę (3 lipca) u sołtysów można było pobrać wodę butelkowaną, która ma być dostarczana do momentu zniwelowania zagrożenia. Wodociąg został unieruchomiony, a do sieci wprowadzono chemię. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w dostawie wody. (bm)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here