Pożar w fabryce

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, który wybuchł na terenie zakładu drzewnego na tzw. kamczatce w Orchówku (gm. Włodawa). Zapalił się pył drzewny w suszarce, a z niego ogień rozprzestrzenił się na komin. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

We wtorek (23 marca) o godzinie 22:50 dyżurny komendy straży pożarnej we Włodawie przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku produkcyjnym przy ulicy Garbarskiej w Orchówku. – Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że doszło do zapalenia pyłu drzewnego w suszarce bębnowej – opowiada Wojciech Chomik z PSP we Włodawie. – Początkowo działania gaśnicze prowadzili pracownicy zakładu.

Następnie, po przybyciu Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia energii elektrycznej, wstrzymania procesu technologicznego oraz podania prądów wody na palące się elementy komina oraz cyklonu. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru.

Po skontrolowaniu miejsca zdarzenia przy użyciu kamery termowizyjnej zakończono działania. W działaniach udział brały 4 zastępy z JRG Włodawa oraz 1 zastęp z OSP Orchówek, łącznie 5 zastępów, 15 ratowników. Akcja zakończyła się po ok. 3 godzinach – relacjonuje Chomik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here