Sami zrobili porządki

W gminie Fajsławice trwają wiosenne porządki. Tym razem swoje miejscowości posprzątali mieszkańcy Suchodołów, Dziecinina i Ksawerówki.

W Suchodołach wielkie sprzątanie zainicjowali strażacy z miejscowej OSP i sołtys Aneta Hałas-Cholewa, a do akcji włączyło się wielu mieszkańców, w każdym wieku.

– Szczególnie cieszy udział najmłodszych, którzy z ogromnym zaangażowaniem zbierali śmieci z rowów i okolicznych zarośli. To nie tylko sprzątanie, to także budowanie dobrych nawyków i odpowiedzialności za wspólne dobro od najmłodszych lat – zauważa Aleksandra Granat z UG Fajsławice.

Podobna energia i determinacja towarzyszyły mieszkańcom Dziecinina, którzy wspólnie z sołtysem Sławomirem Urbanem również podjęli się uporządkowania swojej miejscowości. Efekty ich pracy robią wrażenie. Ilość zebranych i posegregowanych odpadów ledwo zmieściła się na przyczepce.

Do grona aktywnych społeczników dołączyły także członkinie KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce. Przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Fajsławicach wysprzątały część swojej miejscowości, zapełniając aż 22 worki odpadów. (kg)