Serce przy ratuszu

Przy Urzędzie Miejskim we Włodawie stanęło serce na plastikowe nakrętki. W ten sposób miasto włączyło się w akcję „Wkręć się w pomaganie” zorganizowaną przez stowarzyszenie „Lepsze jutro”. Nakrętki może wrzucić tam każdy – im ich więcej, tym lepiej.

Zbieranie nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy potrzebującym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty leczenia, zakupu wózka inwalidzkiego czy innego potrzebnego sprzętu. Dlatego włodawskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro” rozpoczęło akcję „Wkręć się w pomaganie”. Do akcji włączył się również włodawski ratusz, który z miejskich środków zakupił pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca.

– Codziennie pozbywamy się bezużytecznych dla nas nakrętek, które są zamknięciem między innymi plastikowych butelek i kartonów – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – Wrzucając je do specjalnie przygotowanych pojemników możemy pomóc potrzebującym. Dziękuję włodawskiemu stowarzyszeniu „Lepsze jutro” za zaproszenie do udziału w akcji. Jestem przekonany, że ustawione w naszym mieście serca będą się szybko zapełniały plastikowymi korkami a dochód z ich sprzedaży będzie istotnym wsparciem na rzecz niepełnosprawnych dzieci – dodaje Muszyński.

Zakupione przez miasto serce ustawione zostało przy Urzędzie Miejskim. Drugie zakupione przez inicjatorów akcji stoi przy alei Jana Pawła II 23. Serca są również pomocne w segregacji odpadów plastikowych, wpływają pozytywnie na promocję ekologii i zrównoważonej gospodarki odpadami wśród mieszkańców. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here