Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina

To będzie wyjątkowy konkurs plastyczny. Ognisko TKKF Omega i Galeria Po 111 Schodach z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 zapraszają lubelskich przedszkolaków i uczniów zerówek, by w dowolnej technice przedstawiły Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina.


– Chcemy w ten sposób w roku stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę podziękować wielkiemu mistrzowi za wspaniały sezon okraszony medalami olimpijskimi oraz zwycięstwami w Pucharze Świata i Turnieju 4. Skoczni – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca zorganizowania konkursu. – Kamil na nartach zaczął jeździć w wieku trzech lat, a pierwsze skoki na skoczniach budowanych wspólnie z ojcem i kolegami oddał w wieku lat czterech. Właśnie wszedł do historii i legendy polskiego sportu i światowego narciarstwa. 25 maja będzie miał urodziny i wspólnie z państwem możemy mu zrobić prezent! – dodaje prezes Furman.
Konkurs adresowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas O. Zasady konkursu:
* ilość prac: prace do konkursu wybiera nauczyciel – do 3 prac jednego dziecka oraz do 10 prac z jednej placówki * format: A4 i A3 * * technika: dowolna, płaska * prace powinny być podpisane dużymi literami z przodu, pod rysunkiem (autor, wiek, przedszkole, klasa i szkoła, nauczyciel) i będzie to także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.
Prace należy składać do 18 kwietnia (środa) na adres Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Lublin, ul. Bernardyńska 14a. Do 21 kwietnia jury w składzie: prof. UMCS Maria Sękowska z Wydziału Artystycznego i Stanisław Bałdyga (nestor lubelskiej grafiki) oceni prace i przyzna nagrody oraz wyróżnienia.
Najlepsze dzieła młodych artystów-plastyków będą prezentowane na wystawach w galeriach oraz placówkach kultury, a także w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here