Starosta napisał do Niemców

– Sytuacja epidemiologiczna w powiecie włodawskim jest dramatyczna – napisał starosta włodawski do ambasadora RFN w Polsce, prosząc o pomoc. Tym samym rozpętał medialną burzę, która bardzo zdenerwowała m.in. wojewodę lubelskiego.

Niedawno media opisywały propozycję pomocy w walce z koronawirusem, jaką przedstawił Polsce prezydent Niemiec. Władze polskie odrzuciły tę ofertę, utrzymując, że Polska jest w pełni przygotowana do walki z COVID-19. Prezydent Andrzej Duda oczywiście kulturalnie podziękował za propozycję.

Ta odmowa strony polskiej mocno zdenerwowała starostę włodawskiego Andrzeja Romańczuka, który codziennie boryka się w ostatnim czasie z wszelkimi brakami – tak w powiatowym szpitalu, jak i w domu pomocy społecznej w Różance. Dlatego postanowił napisać bezpośrednio do ambasadora RFN w Polsce – dra Arndt Freytag von Loringhoven. Przekonuje w nim, że sytuacja jest zupełnie inna niż przedstawiają to władze, obrazując to przykładem własnego powiatu.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 16.11.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here