Strażacy z Wierzbicy i Sawina pokazali charakter

Syren nie było, ale emocji nie brakowało. W sobotę 24 maja obiekty rekreacyjno-sportowe w Wierzbicy opanowali strażacy ochotnicy z gmin Wierzbica i Sawin. Były sztafety, ćwiczenia bojowe, szybkie rozwinięcia węży i walka o każdą sekundę. Na starcie stanęło aż 15 drużyn OSP, 12 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz kobiece i dziecięce zespoły strażackie.

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze jak co roku przyciągnęły tłumy kibiców i pokazały, że druhowie potrafią nie tylko gasić pożary, ale też świetnie rywalizować w sportowej atmosferze. Liczyła się szybkość, precyzja i współpraca całej drużyny.

W gminie Wierzbica najlepsi okazali się gospodarze z OSP Wierzbica, którzy wygrali klasyfikację generalną z wynikiem 107,96 pkt. Drugie miejsce zajęła OSP Pniówno, a trzecie OSP Busówno. Powody do świętowania miały też druhny z OSP Pniówno, które zwyciężyły w kategorii kobiecej i razem z OSP Wierzbica pojadą na zawody powiatowe.

Ogromne brawa zbierali także najmłodsi strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Młodzież pokazała nie tylko świetne przygotowanie, ale też ogromne zaangażowanie i ducha walki.

Silną reprezentację wystawiła również gmina Sawin. W klasyfikacji generalnej tamtejszych jednostek triumfowała OSP Łukówek przed OSP Czułczyce i OSP Serniawy. Wśród kobiecych drużyn najlepsza była również OSP Łukówek.

W rywalizacji młodzieżowych drużyn pożarniczych zwyciężyła MDP Wólka Petryłowska. Kolejne miejsca zajęły MDP Sawin i MDP Czułczyce. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się MDP Sawin.

Zawody to okazja nie tylko do sportowej rywalizacją, ale też sprawdzian współpracy i gotowości bojowej jednostek. Teraz najlepsze drużyny będą reprezentować swoje gminy podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 14 czerwca w Rejowcu. (reb) fot. FB gmina Wierzbica