Święta wojna dla mistrzyń Polski!

Tak po wtorkowym meczu z arcyważnego zwycięstwa nad Zagłębiem cieszyły się w szatni szczypiornistki MKS Perły Lublin

Szczypiornistki MKS Perła Lublin zrobiły kolejny, niezwykle ważny, krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu. W meczu ostatniej kolejki 3. rundy PGNiG Superligi podopieczne trenera Roberta Lisa pokonały we wtorek przed własną publicznością 25:23 Metraco Zagłębie Lubin. Dzięki zwycięstwu lublinianki, na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek odskoczyły rywalkom w tabeli na sześć punktów.

Początek spotkania na szczycie należał do lublinianek, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie. Niedługo potem rywalki odrobiły jednak straty z nawiązką. Pięć minut przed końcem pierwszej części Zagłębie miało już nawet trzy trafienia więcej! Do przerwy na tablicy wyników, ku uciesze lubelskich kibiców widniał jednak remis.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Miedziowych. Po siedmiu minutach zespół z Dolnego Śląska wygrywał 14:12. Na szczęście coś zacięło się w grze przyjezdnych. Osiem zdobytych bramek, przy zaledwie jednej straconej dało Perełkom prowadzenie 20:15! Choć w końcówce zespół z Lublina dwoił się i troił by doprowadzić choć do remisu, mistrzynie arcyważnego zwycięstwa nie wypuściły już z rak.

– To były olbrzymie emocje. Przed tym meczem każda z nas była maksymalnie skoncentrowana na wygranej. Bardzo chciałyśmy zwyciężyć. Starałyśmy się wolą walki i sercem grać do samego końca. Kluczem do zwycięstwa była właśnie ta wola walki, stoczyłyśmy niesamowitą batalię w obronie o każdą piłkę i każdą akcję. A przecież mecze wygrywa się przede wszystkim defensywą – mówiła po meczu Aneta Łabuda, skrzydłowa MKS Perła.

Dzięki zwycięstwu lublinianki, we wtorek, na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek odskoczyły rywalkom w tabeli już na sześć punktów! MAG

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Achruk 6, Stasiak 4, Gęga 3, Łabuda 3, Moldrup 3, Nestsiaruk 2, Szarawaga 2, Rosiak 1, Kowalska 1, Nocuń, Matuszczyk

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 6, Trawczyńska 5, Piechnik 4, Grzyb 4, Górna 2, Belmas 1, Matieli 1, Milojević, Hartman, Pielesz, Ważna

Kary: MKS Perła – 6 minut (Achruk – 4, Kowalska – 2), Zagłebie – 10 minut (Milojević – 4, Piechnik, Buklarewicz, Górna – po 2)

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock).

Widzów: 2100

Superliga PGNiG Kobiet

26. kolejka (27/28 kwietnia)

o miejsca 1-6: Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 20:26 (7:10) * niedzielne mecze: KPR Gminy Kobierzyce – Pogoń Szczecin i MKS Perła Lublin – Energa AZS Koszalin zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

1. MKS Perła 25 68 704-508
2. Zagłębie 26 65 743-559
3. Energa 25 53 675-578
4. Start 26 45 672-623
5. Kobierzyce 25 39 642-632
6. Pogoń 25 38 700-655

W następnej kolejce – 1 maja: Pogoń – MKS Perła (18:30).

o miejsca 7-11: UKS PCM Kościerzyna – Ruch Chorzów 33:26 (16:12) * Piotrcovia – KPR Jelenia Góra 36:23 (18:13) * pauzowała Korona Handball Kielce.

7. Korona 24 31 643-684
8. Piotrcovia 25 27 657-746
9. J. Góra 25 24 648-744
10. Ruch 25 17 595-716
11. PCM 25 7 621-855