Szczepienia zgodnie z planem

Już niemal 4,5 tysiąca osób zaszczepiono we włodawskim szpitalu przeciw Covid-19. Dane dotyczą okresu od grudnia 2020 do końca kwietnia 2021 roku. Chętnych cały czas przybywa, więc zapadła decyzja o wydłużeniu godzin pracy zespołu szczepiennego.

Do punktów szczepień w powiecie włodawskim przysyłane są przede wszystkim szczepionki firm Moderna oraz Pfizer. Od ponad tygodnia we Włodawie działa drugi punkt, w którym można przyjąć zastrzyk, a mimo to chętnych jest tak wielu, że władze szpitala postanowiły wydłużyć czas pracy punktu szczepień funkcjonującego w przychodni, który teraz działa do godziny 18.

– Szczepienia są realizowane na bieżąco i zgodnie z planem oraz ze zleceniami. Przygotowany jest też drugi punkt szczepień w budynku przychodni wraz z zespołem szczepiennym – mówi Teresa Szpilewicz, dyrektor włodawskiego szpitala.

Od grudnia 2020 roku do maja 2021 w szpitalu zaszczepiono dokładnie 4438 osób. Najmniej chętnych było w marcu – 707, a najwięcej w kwietniu – aż 1832 osoby. Tak skokowy wzrost tłumaczy się większą liczbą dostępnych szczepionek oraz większą świadomością społeczną. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here