Trzecia fala zamknęła urząd

Urząd Gminy w Hannie jest zamknięty dla interesantów. Wszystko przez koronawirusa. Covid-19 wykryto u wszystkich pracowników Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, a także u stażysty. Normalnie działa GOPS, więc wypłaty przedświątecznych świadczeń będą realizowane bez opóźnień.

Od piątku (19 marca) do 9 kwietnia włącznie Urząd Gminy w Hannie będzie zamknięty dla petentów. To skutek tzw. trzeciej fali koronawirusa, która już z całą mocą dotarła nad Bug. – Choruje coraz więcej mieszkańców, a wśród nich są oczywiście pracownicy naszego urzędu – mówi wójt Grażyna Kowalik. – Miejscowością, gdzie notuje się najwięcej przypadków zarażenia, są Dańce.

Niestety, w ubiegłym tygodniu Covid-19 potwierdzono również u wszystkich czterech osób z Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, zachorował też stażysta z Wydziału Podatków, więc wielu innych pracowników jest w kwarantannie po kontakcie z tymi osobami. W takiej sytuacji zapadła decyzja o całkowitym zamknięciu urzędu i izolacji od mieszkańców. Pracownicy działają zdalnie, ale mają też możliwość korzystania ze swoich stanowisk w urzędzie.

Dla mieszkańców przedłużyliśmy o miesiąc termin płatności za wodę, uruchomiliśmy też dyżur telefoniczny i w najbardziej pilnych przypadkach jesteśmy w stanie niemal natychmiast wydać potrzebne dokumenty. Zamknięcie urzędu było też podyktowane dobrem mieszkańców.

Wielu z nich odwiedzało nas z błahymi sprawami, a przy okazji szło na zakupy, na pocztę czy do banku. Teraz, gdy wiedzą, że urząd jest nieczynny, nie będą mieli pretekstu, by przyjeżdżać do Hanny i narażać zdrowie swoje i innych – tłumaczy Kowalik. Bez zmian, a więc w normalnym trybie działa za to Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie jego pracownice są zaszczepione, więc ryzyko, że zachorują lub zarażą kogoś innego jest minimalne. Dlatego wypłata zasiłków czy innych świadczeń nie będzie w żaden sposób opóźniona. (bm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here