Uczniowie Modrzaka gwiazdą Festiwalu Smaków

ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie jako jedna z trzech szkół Lubelszczyzny prezentowała kulinarne umiejętności swoich uczniów podczas Europejskiego Festiwalu Smaku, który trwał cały tydzień (5-11 września) na Starym Mieście w Lublinie.

Pokazy z udziałem włodawskiej młodzieży trwały w piątek (9 września) od godz. 15. 30 do 20.30 na scenie za Trybunałem Koronnym. Całość prowadziła aktorka Kamila Ściborek. Na scenie wystąpili jako pierwsi uczniowie klasy 4gt technikum żywienia i usług gastronomicznych, których wychowawczynią jest Małgorzata Kostka, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych (ona też przygotowywała uczniów do występów). Później pokaz dali: Michał Kowalczuk, który przygotował kisiel gryczany z sosem szczypiorkowym, Katarzyna Hasioli – pierogi z serem, miętą i sosem gruszkowym (pierogi pomagała lepić prowadzaca K. Ściborek), Mykhailo Humeniuk – zupa jegomościa włodawskiego, któremu pomagał w gotowaniu Roman Szymański – jeden z najlepszych polskich koszykarzy będący gwiazdą wieczoru.

Pokazy uczniów “Modrzewiaka” podziwiali m.in. starosta włodawski Andrzej Romańczuk i dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk.

Podczas Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie w okolicy i na Starym Mieście można było spróbować specjałów kuchni z całej Europy, ale nie tylko – Festiwal Smaku bowiem to również muzyka, obraz i słowo. (pk)