W podzięce za plon

Piękna, słoneczna pogoda, trafiona lokalizacja i mnóstwo atrakcji sprawiły, że na dożynki powiatowe w Woli Uhruskiej przybyły tłumy. Ludzie podziwiali nie tylko występy artystyczne i wspaniałe wieńce, ale też chwalili wyśmienite kresowe potrawy i napoje oraz gościnność, o którą zadbały m.in. panie z Koł Gospodyń Wiejskich.

Pierwsza niedziela września była bardzo upalna. Dlatego wielu uczestników dożynek powiatu włodawskiego chwaliło miejsce, w którym je zorganizowano, a były to błonia nad zalewem Pompka w Woli Uhruskiej. Bliskość wody oraz rzeki Bug sprawiły, że nad rozgrzany plac co jakiś czas docierała lekka bryza, dająca wytchnienie. Dożynki rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Woli Uhruskiej.

Następnie korowód z wieńcami przemaszerował nad Pompkę. Część oficjalną rozpoczęli gospodarze dożynek – starosta włodawski Andrzej Romańczuk oraz wójt gminy Wola Uhruska Jan Łukasik. Po kolejnych przemówieniach oficjeli, przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się m.in. Alebabki i Włodawska Orkiestra Dęta. Gdy publiczność gromko oklaskiwała kolejnych wykonawców, komisje konkursowe bacznie oglądały wieńce, smakowały potrawy i oceniały gminne stoiska.

Faworytem większości oglądających był wieniec przygotowany przez gospodarzy, które uwiły panie z KGW w Siedliszczu (o wynikach wszystkich konkursów, w tym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, napiszemy za tydzień). Wielkim powodzeniem cieszył się koncert gwiazdy dożynek – zespołu disco News, na który zjechały tłumy spragnione dobrej zabawy. Wieczór zakończyła zabawa taneczna pod chmurką. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here