W wieku 102 lat odeszła Jadwiga Zawiślak. Była wyjątkową kobietą

W poniedziałek, 18 maja, o godz. 13.00 w bazylice pw. Narodzenia NMP w Chełmie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Jadwigi Zawiślak — osoby wyjątkowej i bardzo zasłużonej dla naszego miasta.

Jadwiga Zawiślak urodziła się 17 lipca 1923 r. Była rodowitą chełmianką. Jak wspominają jej najbliżsi, mimo ciężkich doświadczeń czasu wojny, podczas której straciła męża, oraz trudnych lat powojennych, szła przez życie pełna siły i wiary. Ponownie wyszła za mąż, zaangażowała się w życie społeczne, a jako mistrzyni krawiecka uczyła zawodu młodych ludzi.

Była jedną ze współzałożycielek Spółdzielni Inwalidów Wojennych, a następnie Zakładu Pracy Chronionej w Chełmie. Z ramienia Stronnictwa Demokratycznego przez kilka kadencji sprawowała mandat radnej Rady Miejskiej. Pełniła także funkcję ławnika sądowego.

Była wspaniałą matką, babcią, prababcią i praprababcią. Uwielbiała śpiewać. W chórach parafialnych w kościołach pw. Narodzenia NMP oraz pw. Rozesłania Świętych Apostołów śpiewała przez 50 lat swojego życia.

Śp. Jadwiga Zawiślak zmarła 14 maja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 maja o godz. 13.00 w bazylice pw. Narodzenia NMP w Chełmie. Red