Waaaaaakacje!

(19 czerwca) W szkołach powiatu włodawskiego, podobnie jak i w całym kraju, miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. – To był niezwykle trudny rok szkolny, z bardzo wieloma wydarzeniami. Ale udało się dotrwać do końca i wakacje będą na pewno udane – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski.

Jak zwykle symbolami tego dnia były świadectwa, nagrody dla uczniów oraz kwiaty dla nauczycieli. Wakacje w piątek rozpoczęło około 800 uczniów szkół podległych powiatowi włodawskiemu (bez maturzystów, którzy już pod koniec kwietnia zakończyli naukę).

Starosta Andrzej Romańczuk był obecny podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, natomiast wicestarosta Tomasz Korzeniewski był w I LO im. T. Kościuszki, zaś Adam Panasiuk uczestniczył w uroczystościach w „Modrzewiaku”. Samorządowcy dziękowali nauczycielom za wkład pracy w kończący się trudny rok szkolny, zaś uczniom gratulowali osiągniętych wyników i życzyli, aby rozpoczynający się czas wakacji był okazją do zdrowego, radosnego i twórczego wypoczynku.

Przy okazji najlepsi uczniowie otrzymali Nagrody Starosty Włodawskiego za wybitne wyniki i promowanie powiatu. Otrzymali je: Natalia Kowalczyk, Konrad Romaniuk i Sylwester Mitrut (wszyscy SOSW), Maria Piejko, Lidia Kawiak, Julita Rabczuk, Julia Kólesza, Maja Prill, Ada Makarewicz i Julia Filipek (wszyscy I LO), Magda Sokołowska, Iga Mirończuk, Arkadiusz Pytka, Dominika Sidoruk, Karolina Tyszczuk, Jakub Krać, Daniel Kochan, Marika Gaj, Adrian Tokarski i Sofia Zakharenko (wszyscy ZSZ nr 1 i II LO).

Koniec roku szkolnego to także koniec gimnazjów. Od przyszłego roku szkolnego system edukacji wraca do ośmioklasowej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. (-)

Zakończenie roku w SP w Woli Uhruskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here