Węgiel jest, ale drogi

Nawet ponad 3 tys. zł trzeba zapłacić za tonę węgla w chełmskich składach opału. Jak podkreślają ich właściciele, należy się cieszyć, że w ogóle jest on dostępny, bo nikt nie wie, jak będzie np. za miesiąc. – No i trzeba liczyć się z kolejnymi podwyżkami, na które my, prowadzący skupy, nie mamy żadnego wpływu – mówi Lucjan Mielniczenko, ze składu Mielniczenko.

Wybuch wojny na Ukrainie, w konsekwencji czego Polska wprowadziła embargo na rosyjski węgiel, sprawił, że ceny surowca poszybowały w górę i – co gorsza – w wielu miejscach po prostu zaczęło go brakować. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w naszych skupach. Czy węgiel w ogóle można kupić? Jeśli tak, ile kosztuje?

– Węgiel jest, ale kosztuje 3 tys. zł za tonę orzecha średniego i 3,2 tys. zł za kostkę – dowiadujemy się w składzie opału „Szumiło” pzry ul. Hrubieszowskiej w Chełmie. Do niedawna ruch w składzie był niewielki. Potencjalni kupujący z przerażeniem przyglądali się na to, że węgiel, do niedawana kosztujący 1 tys. zł, podrożał w krótkim czasie trzykrotnie. Sytuacja zmieniła się w połowie ubiegłego tygodnia, gdy rząd ogłosił, że planuje wprowadzenie jednorazowo dodatku …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 25.07.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here