Wizytowali Sejm

Delegacje klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie odwiedziły Sejm. Uczniowie pojechali do Warszawy na zaproszenie posła Jacka Czerniaka. W wycieczce uczestniczył również burmistrz Wiesław Muszyński, który był jej współorganizatorem.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz zapoznanie uczniów z pracą posłów. Młodzież miała okazję zobaczyć z zewnątrz gmach Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie, bliżej przyjrzeć się sali posiedzeń oraz miejscom, w których zasiadają najwyżsi urzędnicy państwowi.

Dodatkowo uczniowie mogli posłuchać opowieści na temat prac Sejmu, głosowań i historii oraz spotkać się z parlamentarzystami. Z dużym zainteresowaniem oglądali makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Przypomnieli sobie historię polskiego parlamentaryzmu, a także usłyszeli o pracy posłów i senatorów oraz o prawach i obowiązkach parlamentarzystów.

W Sali Plenarnej Sejmu RP, uczniowie zapoznali się z głównym aspektem pracy Sejmu jakim jest proces legislacyjny. Dodatkowymi punktami wycieczki była wizyta na Starym Mieście oraz Pałac Kultury i Nauki. Wycieczkę zorganizował i w całości sfinansował poseł Jacek Czerniak, który pełnił rolę przewodnika. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here