Wszystko się nagrało. Zgłoście się sami, bo inaczej sprawa trafi na policję!

Żmudzcy urzędnicy zamieścili szokujące nagranie na fejsbukowym profilu Urzędu Gminy Żmudź. W roli głównej są dwaj młodzi mężczyźni, którzy dewastują obiekty Spółdzielni Socjalnej „Dębowy Las” nad zalewem w Wołkowianach.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 sierpnia. Dwóch widniejących na nagraniach delikwentów zdewastowało toalety wraz umywalkami i armaturą  zniszczyło elementy ogrodzenia oraz altan i grilla.

– Osoby z nagrania wzywamy do stawienia się w Urzędzie Gminy Żmudź do dnia 3 września do godz. 15.00 – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. – Po tym czasie sprawa zostanie zgłoszona na policję. Nie będziemy tolerować tego typu zachowań ani im pobłażać.

Żmudzcy urzędnicy mówią, że posiadają także inne nagrania dokumentujące akty wandalizmu, których tej nocy dopuścili się dwaj mężczyźni. Apelują do wszystkich mieszkańców, internautów, których również razi niszczenie wspólnego mienia o informacje o zarejestrowanych sprawcach. Do tematu wrócimy. (mo)