Wybór kampera – jakie rodzaje można wyróżnić?

Wakacje w kamperze są idealnym pomysłem dla każdego, kto lubi spontaniczność i niezależność w trakcie podróży. Decydując się na ten sposób spędzania wolnego czasu, nie musimy martwić się o rezerwację noclegu, przewóz bagażu, a sam plan wyjazdu można swobodnie zmieniać już w trasie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup kampera, dlatego warto zapoznać się z rodzajami tych pojazdów, jakie możemy wyróżnić.  

Kampery alkowa 

Ten rodzaj kamperów charakteryzuje się sypialnią umieszczoną nad kabiną kierowcy. Takie zaaranżowanie wnętrza sprawia, że przestrzeń przeznaczona do spania jest znacznie większa w porównaniu z innymi rodzajami kamperów. Powierzchnia przeznaczona do przechowywania reszty bagażu również jest większa. Niestety nieergonomiczne kształty pojazdu przekładają się w szerszej perspektywie na szybsze zużycie paliwa.  

Kampery zintegrowane 

Zintegrowane kampery cechują się połączoną kabiną kierowcy z zabudową. W ten sposób przestrzeń może być maksymalnie wykorzystana do przechowywania akcesoriów i bagażu. Ten rodzaj kamperów jest uznawany za jeden z najwygodniejszych. Ceny kamperów zintegrowanych w porównaniu z pozostałymi rodzajami są zazwyczaj zdecydowanie wyższe. Wiele osób decyduje się na samodzielne przerobienie swojego samochodu typu van na własnoręcznie wykonanego kampera. Pamiętajmy jednak, że takie pojazdy mogą okazać się wadliwe lub niespełniające przepisów prawa drogowego, dlatego lepiej zdecydować się na zakup kampera od producenta, nawet jeśli miałby to być pojazd z drugiej ręki.  

Kamper pół-zintegrowane 

Kampery poł-zintegrowane, nazywane również pół-integral, są niższe w porównaniu z wersją wyposażoną w kabinę nad kierowcą, co gwarantuje wygodne przejazdy pod mostami czy wiaduktami. W tym rodzaju kamperów kabina kierowcy jest częściowo połączona z częścią mieszkalną. Miejsce sypialne jest mniejsze, podobnie jak w wersji zintegrowanej. Zaletą tej ograniczonej objętościowo wersji pojazdu jest mniejsze zużycie paliwa podczas jazdy. 

Pamiętajmy, że bez względu na rodzaj kampera, jaki posiadamy lub jaki planujemy zakupić, warto zaopatrzyć się w dedykowane ubezpieczenie. Na stronie https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/ znajdziesz atrakcyjne propozycje polis, które zagwarantują Ci wsparcie w każdej sytuacji.  

Podróżowanie kamperami cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Polacy chętnie decydują się na zakup kamperów, dzięki którym mogą wygodnie i bezpiecznie zwiedzać świat. Rodzaj kampera, jaki zdecydujemy się wybrać, warto dopasować do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Gwarantuje nam to satysfakcję z każdego wyjazdu.  

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here