Wysłał BLIK, stracił pieniądze. Myślał, że pomaga znajomej

Niemal 2 tysiące stracił młody mieszkaniec gminy Urszulin. Mężczyzna myślał, że pomaga znajomej i dwa razy wysłał podszywającej się pod nią osobie kod BLIK, za którego pomocą oszust wyczyścił jego konto.


W czwartek (1 lipca) do włodawskiej komendy zgłosił się 20-letni mieszkaniec gminy Urszulin, który padł ofiarą internetowego oszustwa. – Mężczyzna poprzez komunikator internetowy otrzymał wiadomość od osoby podającej się za jego znajomą z prośbą o opłacenie jej zamówienia na kwotę 28 złotych – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– 20-latek nie mógł się zalogować poprzez podany link, podał więc koleżance kod BLIK. Kiedy z jego konta zostało pobrane 1000 złotych, miał podać kolejny kod, aby odzyskać pieniądze. Zamiast tego stracił kolejne 950 złotych. Wtedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta. Tego samego dnia urszulińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa od 36-latka z gminy Urszulin.

Mężczyzna zgłosił, że nieznana osoba próbowała złożyć wniosek w formie elektronicznej o kredyt ratalny na zakupy za pośrednictwem portalu aukcyjnego na jego dane osobowe – dodaje pani rzecznik i przestrzega, by być niezwykle ostrożnym przy wszelkich transakcjach dokonywanych drogą elektroniczną. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here