Wzmożone kontrole w długi weekend

Długi czerwcowy weekend zapowiada się wyjątkowo, bo zbiegło się z nim luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Policjanci z drogówki przewidują, że ruch będzie o wiele większy niż normalnie, dlatego też będą prowadzić wzmożone kontrole, by zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Od 2 do 6 czerwca włodawscy policjanci będą prowadzić działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego czerwcowego weekendu. – Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma ponownie szczególny charakter. Pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o prędkości dostosowanej do warunków panujących na drodze.

Przypominamy, że kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty. Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje – wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy. Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i spowalnia reakcję. Wybierając się w jakąkolwiek podróż stosujmy się do przepisów, niech ten czas wypoczynku będzie czasem bezpiecznym – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here