Z kolędą u pasterzy Kościoła

(5 stycznia) Kolędnicy z Koła Misyjnego z Woli Uhruskiej gościli w Warszawie u księdza kardynała Kazimierza Nycza i u arcybiskupa Salvatore Pennacchio w Nuncjaturze Apostolskiej. Przedstawiciel papieża w Polsce był zachwycony występem i nie szczędził słów uznania.

Ekipa małych misjonarzy z Woli Uhruskiej – Karolina, Kinga, Karolina, Oliwia, Ola, Wiktoria, Zuzanna, Martyna, Grzegorz, Mateusz i Hubert – pod opieką Marzeny Antoniuk i proboszcza parafii Ducha Świętego ks. Andrzeja Lemieszka, wraz z rodzicami, odpowiedziała na zaproszenie Papieskich Dzieł Misyjnych do kolędowania w Warszawie.

– Parafia i szkoła z Woli Uhruskiej są od wielu lat niezwykle zaangażowane w akcję Kolędników Misyjnych – mówi M. Antoniuk, katechetka i opiekun koła. – Zawsze pełni zapału, chęci do ewangelizowania, do działania i do pomagania swoim rówieśnikom w krajach misyjnych: w tym roku z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu. Po przyjeździe do stolicy odwiedziliśmy biuro i poznali pracowników dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Potem pojechaliśmy do sanktuarium św. siostry Faustyny Kowalskiej, gdzie odbyła się próba generalna naszego przedstawienia i nagrania dla Telewizji Polskiej.

Z kolei na ulicy Miodowej gościliśmy u księdza kardynała Kazimierza Nycza. Ksiądz Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM, przedstawił kolędników, a oni sami zaprezentowali kardynałowi tegoroczną scenkę kolędniczą, przybliżając potrzeby dzieci w Azji Środkowej. Następnie udaliśmy się do nuncjusza apostolskiego, który w każdym kraju jest bezpośrednim przedstawicielem Ojca Świętego.

A my przecież, to znaczy dzieciaki z PDMD, jesteśmy bardzo papiescy! Ksiądz abp Salvatore Pennacchio wyraził radość ze spotkania z dziećmi, które są „przedłużeniem rąk Ojca Świętego” i pomagają mu w dziele ewangelizacji świata, troszcząc się o swoich rówieśników w krajach misyjnych – opowiada Antoniuk. – W imieniu papieża Franciszka bardzo wam dziękuję za to, co robicie dla swoich rówieśników. Ta maleńka kropla waszych wysiłków jest bardzo ważna. Musicie wiedzieć, że jesteście bliscy sercu Ojca Świętego – powiedział kolędnikom z Woli Uhruskiej nuncjusz i to była dla nich najwspanialsza nagroda. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here