Zagrać w filmie

Większość osób, które zjawiły się 14 czerwca w Urzędzie Miasta, nigdy nie występowała przed kamerą. Za nami casting na statystów do najnowszej produkcji filmowej o „Dyrekcji”.

Oliwia Mazurek z Gimnazjum nr 2 uczęszczała na zajęcia aktorskie i stwierdziła, że to dobra okazja, aby podpatrzeć, jak to robią profesjonaliści. Aleksandra Wnuk i Marcin Kazaniecki z I LO mówili, że chcą spróbować swoich sił. Podobnie jak większość osób, które wzięły udział w castingu do filmu o chełmskiej Dyrekcji.

To będzie wspólna produkcja chełmskiego magistratu i OTO Agencji Producenckiej z Lublina. Reżyserem filmu jest Grażyna Stankiewicz. Zdjęcia, do opowieści o historii powstania osiedla, w której wpleciony będzie wątek fabularny, mają ruszyć już w tym tygodniu.

Film zobaczymy jesienią. Jego premiera ma odbyć się w Chełmie. Potem objedzie festiwale, aż wreszcie będzie udostępniony szerokiemu gronu odbiorców internecie. Produkcja będzie kosztować miasto 10 tys. zł. To mają być dobrze wydane pieniądze, bo zdaniem urzędników, film ma przyczynić się do promocji zarówno samego osiedla, jak i całego Chełma. (mg)