Zbiórka na dom dziecka

Od trzech tygodni aż do końca czerwca trwa zbiórka dla włodawskiego domu dziecka „Kamyk”. Każdego dnia można wrzucić do wielkiej przezroczystej urny towary, które mogą się przydać dzieciom i młodzieży przybywającym we włodawskiej placówce.

We wtorek, w Dniu Dziecka, swój dar serca złożył starostwa Andrzej Romańczuk, kupując na poczcie za własne pieniądze słodycze, kilka lektur i albumy. – Na pewno nigdy za dużo pamięci i pomocy wychowankom naszego „Kamyka”. Akcja, jak widzę, dzięki wyjątkowej aktywności pani naczelnik, nabrała tempa i uzbierało się bardzo wiele darów, które przydadzą się młodym ludziom.

Zbiórka została zorganizowana we współpracy z Jarosławem Pogonowskim – dyrektorem Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, zwanej „Kamykiem” we Włodawie. – Cieszy mnie szczególnie fakt, że jest tylu chętnych pomagać naszej placówce. To dobrze świadczy o wrażliwości naszych mieszkańców, którzy nie szczędzą grosza, by pomagać tym, którzy na tę pomoc z pewnością zasługują – mówi J. Pogonowski.

Inicjatywa włodawskiej poczty zrodziła się po uzgodnieniu z dyrekcją wojewódzką i zyskała przychylność osób odwiedzających urząd pocztowy przy ul. 11 Listopada. Mieszkańcy kupują drobne rzeczy i wrzucają jako dar serca.

Zbiórka trwa do końca czerwca i wówczas wszystkie dary zostaną przekazane Placówce we Włodawie. Inicjatorką akcji jest Katarzyna Wojtal – naczelnik Poczty Polskiej we Włodawie. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here