środa, 01 kwietnia 2015 12:12

Kadrowa ze wsparciem?

W chełmskim szpitalu zmieniła się szefowa kadr. Nową została Aneta Różycka, do niedawna urzędniczka wydziału promocji w Starostwie Powiatowym w Chełmie. Zatrudnienie nowej kadrowej nie jest - zdaniem naszych rozmówców - przypadkiem. Jej mąż to bliski współpracownik Sławomira Niepogody, przewodniczącego Rady Społecznej szpitala.

środa, 01 kwietnia 2015 12:11

Nie ustąpił motocykliście

Do pierwszego w tym roku w Chełmie wypadku z udziałem motocyklisty doszło w środę (25 marca) kilka minut przed godziną 19 na ulicy Lubelskiej.

środa, 01 kwietnia 2015 12:11

Rodzice nie chcą czy nie wiedzą?

- Rodzice nie chcą się uczyć, czy może nie zostali odpowiednio poinformowani o takiej możliwości? - próbowała dociec radna Anna Mirzwa (PO) na posiedzeniu komisji rodziny, zdrowia i ochrony środowiska RM Chełm przyczyn nikłego zainteresowania realizowanym przez miasto programem „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Takimi dywagacjami poczuła się dotknięta dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm Jolanta Gierasimiuk.

środa, 01 kwietnia 2015 12:10

Sala w Rejowcu już otwarta

Po ośmiu latach od rozpoczęcia budowy oficjalnie otworzono salę gimnastyczną w Rejowcu. Inwestycja kosztowała gminę około 1,7 mln zł.

środa, 01 kwietnia 2015 12:09

Nowy gospodarz kiosku

Zabytkowy kiosk na placu Łuczkowskiego w Chełmie od roku stał pusty. Miastu w końcu udało się znaleźć chętnego do najmu tego zabytku. Prawdopodobnie powstać ma tam biuro rachunkowe.

środa, 01 kwietnia 2015 12:08

Śmieciami wypłuczą kieszenie

(17 marca) Rada Gminy Włodawa podjęła uchwałę w sprawie wyboru metod ustalenia opłaty oraz ustalenia stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. O ile mieszkańców podwyżka nie dotknie, to właściciele domków letniskowych i ośrodków wypoczynkowych dostaną po kieszeni.