czwartek, 21 sierpnia 2014 08:32

Awaria w Lublinie

W związku z awarią w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych magistrali wodociągowej (rejon ul. Krochmalnej) będącej głównym ciągiem przesyłowym do dzielnic Węglin, Konstantynów, Szerokie, LSM, Sławin, Sławinek, Wieniawa, i Czechów oraz wykonywaniem prac naprawczych, MPWiKSp. z o.o. w Lublinie informuje, że w dniach 22 (godziny wieczorne) i 23 sierpnia 2014 r. istnieje prawdopodobieństwo pogorszenia warunków zasilania w zakresie ciśnienia dostarczanej wody u odbiorców w tych dzielnicach.
Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem układu zasilania miasta w wodę z wyłączeniem uszkodzonego odcinka magistrali oraz prace z przygotowaniem usuwania awarii, które zostaną rozpoczęte od godziny 20 w dniu dzisiejszym i potrwają przez całą noc.
Za mogące powstać utrudnienia bardzo przepraszamy.

 

czwartek, 14 sierpnia 2014 13:54

W sen wdarły się kopary

– To jakiś koszmar! – skarżą się mieszkańcy ul. Dożynkowej, którym w nocy nie daje spać ciężki sprzęt, pracujący przy budowie kanalizacji. – Huk zamykającej się w środku nocy klapy w wywrotce może przyprawić o zawał – zżymają się. MPWiK mówi, że prace muszą odbywać się w nocy, bo tak nakazał Zarząd Dróg i Mostów, aby… zmniejszyć uciążliwości.

czwartek, 14 sierpnia 2014 13:54

Market w oknie

Budowa marketu na działce przy ul. Spadochroniarzy budzi opór mieszkańców, którym ratusz odmówił w tej sprawie konsultacji społecznych

czwartek, 14 sierpnia 2014 13:53

Siłą jakość polityków

Z symulacji, przeprowadzonych przez ośrodek analityczno-badawczy Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wynika, że żadna partia nie może liczyć na samodzielne rządy w naszym województwie, chociaż bardzo bliskie zdobycia 17 mandatów jest Prawo i Sprawiedliwość.

czwartek, 14 sierpnia 2014 13:51

Pasażerowie kontra rowerzyści

Pasażerowie czekający na autobus na przystanku na ul. Jana Pawła II, naprzeciwko kościoła skarżą się na rowerzystów, którzy zamiast korzystać ze ścieżki rowerowej biegnącej tuż za przystankiem, wolą jeździć chodnikiem – przez przystanek autobusowy.

czwartek, 14 sierpnia 2014 13:51

Koncentracja urzędników

W 2017 roku urzędnicy wprowadzą się do nowego biurowca przy ul. Wieniawskiej 15 A. W tym miejscu był klub Tektura. Biurowiec wybuduje spółka PPH ORION. Przez pierwsze dwa lata miasto płacić będzie 49 zł brutto za mkw. A potem stawka wzrośnie do 52 zł brutto. Wynajęte zostanie 14 tys. mkw. W pierwszym okresie czynsz wyniesie więc 686 000 zł, a w drugim 728 000 miesięcznie.