czwartek, 22 stycznia 2015 14:11

Targowisko z Ruskiej szybko nie zniknie?

Nie zanosi się na likwidację targowiska przy Dworcu Głównym PKS. Dzierżawca pyta, dlaczego marszałek naciska „politycznie” na spółkę Lubelskie Dworce, aby pozbyć się dochodowego interesu. Spółka też za bardzo ochoty na takie rozwiązanie nie ma. Zdeterminowani są tylko kupcy z pobliskiego „Bazaru”.

czwartek, 22 stycznia 2015 14:11

Radny kupi łabędzia, ale chyba do domu...

Fatalna jakość alejek spacerowych, brak porządnych urządzeń na placu zabaw i brak łabędzi – radny Marcin Nowak wytyka błędy w rewitalizacji Ogrodu Saskiego. I zapowiada, że za własne pieniądze zasponsoruje żywego łabędzia.

czwartek, 22 stycznia 2015 14:10

Małe gminy mogą, duże też powinny

Lubelski MPWiK i Megatem mają budować ogniwa fotowoltaiczne – tak przynajmniej chciałby ratusz. Dzięki temu powietrze w Lublinie byłoby czystsze.

czwartek, 22 stycznia 2015 14:10

Fucha dla byłej radnej

Nowym doradcą prezydenta została Jadwiga Mach, była radna klubu Wspólny Lublin. Będzie zajmowała się sprawami społecznymi, a szczególnie rodzin. Doradca może zarobić do 5200 zł, ale Mach zatrudniona jest na pół etatu.

czwartek, 22 stycznia 2015 14:09

Żywa inspiracja

W sobotni wieczór, 17 stycznia br., powstała w naszym mieście platforma spotkań z ciekawymi osobami, wymiany pomysłów i zaczerpnięcia motywacji na nowy rok – odbył się TEDx Lublin Salon.

czwartek, 22 stycznia 2015 14:09

Kolorowy zwierzyniec w Olimpie

Węże, jaszczurki, papugi, kanarki, gołębie, drób ozdobny, świnki morskie, króliki, koty i psy – między innymi te zwierzęta można było oglądać w sobotę i w niedzielę w Galerii Olimp podczas wystawy zwierząt.