Po drugiej stronie Wisły, koło Janowca w ten weekend szykuje się niezwykłe wydarzenie. Turniej Purpurowej Róży będzie prawdziwą gratką dla miłośników średniowiecza oraz ogrodnictwa. Magiczne Ogrody to park rozrywki zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Opowieść o Czarodzieju Zoranie, twórcy ogrodu, przekazywana jest gościom przez ponad trzydzieści ruchomych figur.  Mapę dojazdu znajdziemy na stronie WWW.magiczneogrody.com

czwartek, 24 lipca 2014 13:54

Stadion tuż, tuż

Oficjalne otwarcie stadionu przy ul. Krochmalnej już 13 września. Na froncie obiektu zamontowana została próbna litera logo Stadionu Miejskiego. Trwa budowa dróg dojazdowych.

czwartek, 24 lipca 2014 13:53

Rekolekcje na rowerze

W sobotę rano 19 lipca rozpoczęła się VI Lubelska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Po mszy św. w archikatedrze lubelskiej ponad 130 osób wyruszyło w pięciodniową drogę do Częstochowy.

czwartek, 24 lipca 2014 13:53

Prokurator rusza na tor

Prokuratura wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy nie doszło do urzędniczych błędów przy budowie toru rowerowego przy ul. Janowskiej w Lublinie. Obiekt za 3 mln zł stoi zamknięty i nie wiadomo kiedy zostanie otwarty. – Na tym terenie można wybudować motel, bazę turystyczno– sportową obsługującą Zalew Zemborzycki – uważa radny Ławniczak.

czwartek, 24 lipca 2014 13:52

Nie mamy nic do ukrycia

Od 1 sierpnia lubelski ratusz uruchomi na swojej stronie internetowej rejestr umów zawartych przez miasto oraz rejestr wniosków o udostępnienie informacji publicznej. To pokłosie listu otwartego do prezydenta Lublina, który skierowała Fundacja Wolności.

czwartek, 24 lipca 2014 13:52

Coraz bliżej obwodnicy

Dziennikarze jako pierwsi mogli przejechać się wschodnią częścią obwodnicy Lublina od węzła Felin (od strony Piask) w kierunku al. Spółdzielczości Pracy, czyli węzła Rudnik. To odcinek około 13 km, na którym w większości położono już ostatnią warstwę asfaltu. Ale trasą pojedziemy najwcześniej jesienią.