czwartek, 18 września 2014 21:22

Aktywni są zawsze młodzi

Na Dziesiątej powstał Klub Seniora. W czwartek w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów 9 odbyło się jego uroczyste otwarcie.

czwartek, 18 września 2014 21:22

Autobusem bez biletu

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji przygotował dla mieszkańców mnóstwo atrakcji.

czwartek, 18 września 2014 21:21

Działaj i wygrywaj!

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o nagrody w wysokości 5 tys. zł, jeśli tylko działają na rzecz Lublina lub jego mieszkańców – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia rejestracji do systemu „Lubelski Rower Miejski” do grona przyszłych użytkowników akces zgłosiło 2181 osób. To rekordowy wynik dla publicznych wypożyczalni w Polsce w sezonie 2014.

czwartek, 18 września 2014 21:21

Klima na Globusie

Hala widowiskowo-sportowa na Globusie jest już klimatyzowana. Interpelację w tej sprawie składał radny Leszek Daniewski (PO).
Hala Globus została oddana do użytku w 2003 roku. Tu odbywają się największe imprezy sportowe, również o randze międzynarodowej, w koszykówce, piłce ręcznej i inne.
– Istniejący system nawiewno-wyciągowy jest małej wydajności i nie spełnia oczekiwań ani zawodników, ani kibiców – podkreślał wielokrotnie radny Daniewski. Długo nie było na to pieniędzy, jednak od kilkunastu dni, ku uciesze kibiców i zawodników, hala jest już klimatyzowana.

czwartek, 18 września 2014 21:21

Odpłynęli z wielkimi planami

Do końca listopada tego roku Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa miała wybudować nowoczesny ośrodek sportów wodnych Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Ośrodka jak nie było, tak nie ma. Fundacja od miesięcy nie płaci MOSiR-owi czynszu za dzierżawę.