czwartek, 16 kwietnia 2015 11:19

Hołd w spokoju i zadumie

5. rocznicę katastrofy smoleńskiej obchodzono w Lublinie zgodnie i w zadumie. Samorządowcy, parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, rzesze lublinian i młodzież zgromadzili się w piątek, 10 kwietnia na pl. Litewskim, żeby oddać hołd tym, którzy zginęli.

czwartek, 16 kwietnia 2015 11:18

Działacze już przebierają nogami

Mucha do senatu? Gąsior-Marek „dwójką”? Grad przejmie pałeczkę od Żmijana? Pewne jest tylko, że liderem jest minister Karpiński. Działacze lubelskiej PO ostro przygotowują się już do jesiennych wyborów parlamentarnych. A że liczba potencjalnych posłów jest większa niż miejsc w parlamencie, partyjna solidarność musi na ten czas ustąpić tarciom i starciom.

czwartek, 16 kwietnia 2015 11:18

Był wspaniałym człowiekiem...

Prawie 8 lat trwały starania o uhonorowanie pamięci byłego marszałka i wojewody lubelskiego Edwarda Hunka. Jego pogrzeb w 2006 r. był wielką manifestacją przywiązania lublinian do polityka, który całe życie bardziej łączył niż dzielił i był ludzką, przyjazną twarz miejscowego ruchu ludowego. Staraniem przedsiębiorców i rzemieślników na hali Targów Lubelskich zawisła tablica ku czci samorządowca.

czwartek, 16 kwietnia 2015 11:16

Nie chcą klubu go-go

Od dwóch lat nie możemy normalnie żyć – skarżą się lokatorzy kamienicy na lubelskim deptaku, sąsiadującej przez ścianę z klubem go-go. Póki co nie widać szans na pozbycie się uciążliwego sąsiedztwa.

czwartek, 16 kwietnia 2015 11:16

Awantura o „bluźnierczy” festiwal

Lubelski PiS i narodowcy drą szaty, domagając się odwołania festiwalu prezentującego kino Lesbian Gay Bisexual Ttransgender (LGBT) oraz żądając odwołania szefów Centrum Kultury. Prezydent nie zamierza ingerować w działalność tej instytucji.

czwartek, 16 kwietnia 2015 11:15

Ale był bałagan

Wydział Audytu i Kontroli UM Lublin badał prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie. Wyniki przyprawiają o ból głowy. Nagrody przyznawano za sam fakt… bycia pracownikiem MOPR. Nie dziwi więc negatywna ocena.