czwartek, 20 listopada 2014 14:06

Precz z wieżowcem!

Mieszkańcy LSM nie chcą kolejnego wieżowca. Ich sprzeciw jest reakcją na podjętą we wrześniu przez radę miasta uchwałę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Filaretów i Pana Balcera.

czwartek, 20 listopada 2014 14:06

Jedyny taki pojazd w Lublinie

Już w grudniu pojedziemy nowym, pierwszym w Lublinie i jednym z nielicznych w Europie autobusem z napędem elektrycznym, wyprodukowanym przez firmę Ursus we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Politechniką Lubelską.

czwartek, 20 listopada 2014 14:05

Się siedzi i się pije...

Od dwóch tygodni mieszkańcy dzielnicy Szerokie mają w końcu ławeczkę. Stanęła ona przy nowej siłowni na powietrzu. Jednak zamiast do odpoczynku, służy ona raczej jako miejsce spotkań pijących alkohol.

czwartek, 20 listopada 2014 14:05

Pawie w Saskim

Można już podziwiać królewskie ptaki w zabytkowym Ogrodzie Saskim.

czwartek, 20 listopada 2014 14:04

Miasto gotowe do zimy

Miasto przygotowuje się do zimy. Na stronie internetowej UM jest informator z wykazem obszarów objętych stałym utrzymaniem i na zgłoszenie.

czwartek, 20 listopada 2014 14:01

Wybraliśmy

Gdy czytacie Państwo te słowa, wyniki wyborów samorządowych w Lublinie są już praktycznie znane. Według naszego sondażu prezydentem Lublina pozostał Krzysztof Żuk (PO), który otrzymał ponad 60 proc. głosów, deklasując pozostałych kontrkandydatów (Grzegorz Muszyński z PiS niecałe 25 proc., Dorota Polz-Gruszka z Lubelskiej Lewicy Razem – 6,0%, Marian Kowalski z Ruchu Narodowego i Antoni Chrzonstowski z Nowej Prawicy nie przekroczyli 3 procent). Według naszego sondażu wybory do rady miasta zakończyły się remisem między PO i PiS, które zebrały po ponad 30 proc. głosów. W radzie miasta swoich przedstawicieli będą mieć jeszcze Lubelska Lewica Razem i Wspólny Lublin, które zebrały po niespełna 10 procent głosów. Ale nim poszliśmy do urn było sporo emocji w ostatnim tygodniu kampanii.