czwartek, 26 listopada 2015 13:44

Ucieczka przed szafotem?

O ukaranie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka i sekretarza miasta Andrzeja Wojewódzkiego wnioskuje Urząd Zamówień Publicznych. Chodzi o podpisanie umowy na wynajem pomieszczeń w nieistniejącym biurowcu. Prezydent nie czekając, aż sprawa trafi do sądu, umowę rozwiązał. – To ucieczka przed szafotem – komentuje Grzegorz Muszyński, radny wojewódzki PiS.

czwartek, 26 listopada 2015 13:43

Inwestycje są potrzebne…

Pojawiły się pogłoski o możliwej sprzedaży części lub całości pakietu akcji Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

czwartek, 26 listopada 2015 13:43

Obstawiamy (wice)wojewodę

Tak jak obstawialiśmy Krzysztof Michałkiewicz został wiceministrem pracy i polityki społecznej a Jarosław Stawiarski sekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki.

czwartek, 26 listopada 2015 13:43

Czas na budowę

W ostatniej chwili radni Platformy Obywatelskiej chcieli jeszcze opóźnić przyjęcie przez Radę Miasta Lublin uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie „Pomnika Ofiar Ludobójstwa Dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich przez Nacjonalistów Ukraińskich”, jednak wniosek Michała Krawczyka o ponowne przekazanie sprawy komisji oceniającej artystyczną formę monumentu nie zyskał poparcia innych radnych. Ostatecznie Rada podjęła decyzję po myśli zgłaszających obywatelski projekt środowisk kresowych.

czwartek, 26 listopada 2015 13:41

Mikołaje na motorach

Jeśli tylko pogoda pozwoli, coroczna parada motocyklowych Mikołajów

czwartek, 26 listopada 2015 13:39

Nowy plac z widokiem na kulturę

W minioną niedzielę od godz. 17 wokół segmentowego płotu, który przez 40 lat odgradzał tzw. Teatr w Budowie trwała spontaniczna impreza. Pamiętny wieczór 22 listopada 2015 r. sprawił, że miejsce to zyskuje teraz całkiem nowy wymiar. Oto przybyła nam nowa „miejscówka” kulturalna – jakby powiedzieli studenci, dominujący tego dżdżystego wieczoru na nowym placu I to jaka…