czwartek, 16 października 2014 11:25

Jesteśmy mądre – chcemy być równe

W ubiegłą sobotę – 11 października – odbył się V Kongres Kobiet Lubelszczyzny pod hasłem „Jesteśmy mądre– chcemy być równe”. Wiodącymi tematami był start kobiet w nadchodzących wyborach i gender.

czwartek, 16 października 2014 11:24

Gotowi do wyścigu po mandaty

Listy kandydatów, ubiegających się o mandat w Radzie Miasta Lublin, zarejestrowane. Wszystkie komitety chwalą swoich przedstawicieli jako najlepszych i najbardziej merytorycznie przygotowanych do objęcia funkcji radnych.

czwartek, 16 października 2014 11:24

RPO z uwagami

Fundusze europejskie niemal już na pewno nie ruszą w tym roku. Komisja Europejska wniosła przeszło 100 stron poprawek do projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Marszałkowie muszą je teraz ekspresowo rozpatrzyć. Opozycja szyderczo całą sytuację nazywa „dryfem rozwojowym” Lubelszczyzny.

czwartek, 16 października 2014 11:18

Lewica marzy o czynszowym raju?

Radni PO odnieśli się do pomysłów Doroty Polz-Gruszki, kandydatki lewicy na prezydenta Lublina. – To pomysły nierealne i rujnujące budżet – ocenili.
Kandydatka Lubelskiej Lewicy Razem zapowiedziała, że zwolni lubelskich przedsiębiorców z opłat za wynajmowanie miejskich lokali. Zadeklarowała także, że w ciągu czterech lat kadencji cały Lublin zostanie pokryty planami zagospodarowania przestrzennego.

czwartek, 16 października 2014 11:17

Dlaczego komornik ściga Józefę Sokół?

Komornik ze skromnej emerytury starszej pani – Józefy Sokół – dokonuje potrąceń za rzekome zaległości w płatności za telefon stacjonarny w firmie Orange. Kobieta twierdzi, że żadnych zaległości nie ma. Rachunki płaci regularnie, na co ma potwierdzenie. Również Orange twierdzi, że żadnego zadłużenia nigdy nie było.

czwartek, 16 października 2014 11:16

Na prawicy wrze

Miało być wielkie pojednanie i pokaz wspólnej skuteczności lubelskiej centroprawicy wyszło jak zwykle. Solidarna Polska zarzuca lokalnym liderom Prawa i Sprawiedliwości złamanie ustaleń koalicyjnych przy rejestracji list do rady miasta. PiS udaje, że nic się nie stało, a z kłótni cieszą się konkurenci, tak ze Wspólnego Lublina, jak i mniejszych list prawicowych (RN i KNP).