czwartek, 17 kwietnia 2014 13:15

Makowa odcięta szlabanem

Istniejący „od zawsze” dojazd od ul. Makowej do Zemborzyckiej w Lublinie został kilka lat temu zamknięty przez elektrociepłownię Wrotków dwoma szlabanami. W ten sposób kilkadziesiąt domów zostało pozbawionych najdogodniejszego dojazdu do szkół, przedszkoli, ośrodka zdrowia, a dwa domy znalazły się w potrzasku pomiędzy tymi szlabanami.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:14

Ulżą miastu

Zakazu wjazdu do Lublina dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton chcą radni klubu Wspólny Lublin. Ma to zmusić kierowców do korzystania z obwodnicy miasta. Jak szacują radni, liczba TIR-ów zmniejszyłaby się o około 40 procent.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:14

Dobre chęci nie uzdrowią

Antykolejkowy pakiet, ogłoszony przez premiera Donalda Tuska i ministra Bartosza Arłukowicza, budzi coraz więcej kontrowersji.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:13

Zimne kaloryfery – realne zagrożenie

Unijne pieniądze mogą wspomóc budowę elektrociepłowni zasilanej m.in. odpadami komunalnymi. Chce ją budować lubelski Ratusz. Czy to konieczne? Tak, bo za kilka lat w Lublinie może zabraknąć ciepła i w zimie będziemy marznąć – przekonują władze LPEC.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:12

W dołkach startowych

Platforma Obywatelska, SLD-UP, PSL, Polska Razem Jarosława Gowina, Ruch Narodowy, Europa Plus – Twój Ruch – te komitety już zarejestrowały swoje listy w wyborach do europarlamentu. Pozostali – w tym PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, Kongres Nowej Prawicy i Samoobrona jeszcze zwlekają.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:10

Nowa hala – nowe życie handlu

Od 15 do 20 mln zł – na taką kwotę wstępnie szacowane są koszty budowy hali targowej przy ul. Ruskiej/Szkolnej w Lublinie, do której przeniosą się kupcy z Novej i bazaru przy al. Tysiąclecia.