Szkoły podlegają rozbudowanemu systemowi oceniania, ustalanemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest on różnorodny, innowacyjny i dynamiczny, zmieniający się wraz z wymogami intelektualnymi oraz cywilizacyjnymi, jakie przynosi współczesność. Szczególnie warta uwagi jest jedna z technik weryfikacji prawidłowej działalności szkoły. Tym bardziej, że wiedzę o niej ma zazwyczaj jedynie grono pracowników oświaty.

czwartek, 18 grudnia 2014 15:47

Przeszli i pojechali

33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego nie pobudziła nadmiernie aktywności lublinian. Żywszych reakcji można spodziewać się w związku z czwartkową wizytą prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Narodowcy i Kresowianie już zapowiadają pikiety w związku z pochwałami, jakie ukraiński przywódca znajduje dla antypolskich formacji OUN/UPA.

czwartek, 18 grudnia 2014 15:42

Świąteczne paczki już gotowe

Niemal 3000 zebranych paczek z żywnością, książkami, czasopismami i pluszakami. W 15-tą edycję akcji wspierającej rodaków za granicą zaangażowana była cała Polska. Teraz wszystkie dary pojada z Lublina do potrzebujących.
W sobotę w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej im. K. K. Baczyńskiego na ul. Magnoliowej odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania dla Polaków zza wschodniej granicy biało-czerwonych paczek świąteczno-noworocznych przygotowanych w ramach 15-tej Akcji Polacy – Rodakom.

czwartek, 18 grudnia 2014 16:40

Wiele hałasu o nic

Zaczęło się od złośliwości przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Przemysława Litwiniuka, wobec PiS, na czele z samym zwołaniem sesji 13 grudnia. Potem było ostre bombardowanie Zarządu Województwa merytorycznymi pytaniami, a opozycja udowodniła wreszcie, że darmo diet nie bierze.

czwartek, 18 grudnia 2014 15:40

Idą zmiany w MOSiR?

Plan imprez przygotowany przez menadżera stadionu to zbiór ogólników, a z końcem roku prawdopodobnie zmieni się prezes lubelskiego MOSiR – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zdzisława Hołysza zastąpić ma Tomasz Grodzki, były dyrektor Perły Browarów Lubelskich.

czwartek, 18 grudnia 2014 15:39

Spalarnia śmieci tuż za oknami?

Elektrociepłownia Megatem chce na terenie Fabryki Samochodów przy ul. Mełgiewskiej wybudować „blok energetyczny zasilany paliwami alternatywnymi”. – Czyli śmieciami – mówią protestujący mieszkańcy.