Będzie królował czosnek

Po kilku latach przerwy gmina Rudnik wspólnie Gminną Biblioteką Publiczną organizuje Święto Czosnku. – Wydarzenie ma na celu promocję naszego lokalnego produktu, jakim jest zdrowy i smaczny czosnek – mówi Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.


W ramach święta będzie wygłoszona prelekcja na temat czosnku, nie zabraknie również degustacji potraw z użyciem czosnku, które przygotują koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Rudnik.

– Chcemy również przy okazji promować naszych lokalnych artystów i twórców, dlatego w trakcie święta będą mogli zaprezentować swój dorobek – podkreśla wójt Paweł Kucharczyk.

Na scenie wystąpią lokalne kapele i zespoły ludowe z terenu powiatu krasnostawskiego. W programie święta znalazły się też pokaz kowalstwa artystycznego oraz liczne atrakcje dla dzieci. – Zapraszamy całe rodziny do udziału w imprezie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie piknik z produktem polskim „Bitwa regionów”, czyli eliminacje ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich z terenu całego powiatu krasnostawskiego. Zainteresowanie jest bardzo duże, o czym świadczy liczba 26. KGW, które zgłosiły się do udziału w zmaganiach o nagrody oraz awans do kolejnego etapu konkursu – dodaje Paweł Kucharczyk.

Święto Czosnku odbędzie się w niedzielę, 24 lipca w Rudniku. Początek o godz. 15.00. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here