Comix session

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Piotra Tymochowicza. Obrazy z cyklu „comix session” można obejrzeć do 31 października w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54), w godzinach jej otwarcia.

Piotr Tymochowicz ur. w 1968 roku w Chełmie. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki w 1996 roku. Współtwórca grupy artystycznej Avruc eht. oraz założyciel Stowarzyszenia Twórczego Prowincja, gdzie pełni funkcję vice prezesa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku oraz grafiki cyfrowej. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Cudze chwalicie…

– Październikowy Klub Dobrego Filmu ChBP „zagramy” po polsku, starając się poszukać różnorodności w tematach, gatunkach i opowiadanych historiach – zapowiadają organizatorzy. – Najbliższy seans to historia swingujących mieszkańców małego miasteczka w czasach „komuny”, a kolejne: prawdziwa opowieść o determinacji i poświęceniu Jerzego Górskiego w najnowszym filmie reżysera „Bogów” Łukasza Palkowskiego, debiut Pawła Domalewskiego oraz trzymający w napięciu thriller o śląskim wampirze. Na seanse zapraszamy tradycyjnie w każdą środę października o godzinie 18 do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny.

Kwiaty przydrożne

Galeria „Pasja” Chełm (al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 19) zaprasza na wystawę malarstwa „Kwiaty Przydrożne” autorstwa Alicji Brzozowskiej-Szuszlak. Można ją oglądać we wtorki w godz. 16-18 i piątki w godz. 10-12 do 15 października br.

Święta góra Tybetu

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza w piątek 12 października o godz. 18 do kawiarni artystycznej Decaffencja na 59. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Gościem spotkania będzie Dariusz Czerniak, który zaprezentuje świętą górę Kajlas leżącą w Tybecie oraz życie mieszkańców tego odległego kraju, a w tle będzie można usłyszeć tradycyjną muzykę tybetańską. Rezerwację miejsc na spotkania prowadzi Decaffencja pod numerem telefonu 508 788 878.

Żegluj na Festiwal!

ChDK wspólnie z Klubem Żeglarskim Chełm zapraszają 13 października o godz. 17 na Chełmski Festiwal Szantowy. Gwiazdami tegorocznej, ósmej edycji będą zespoły Ryczące Dwudziestki i The Nierobbers.

Ryczące Dwudziestki to zespół, który powstał w latach 80-tych, spontanicznie – z potrzeby serc, ku radości własnej i innych. Jego członkowie połączeni marzeniami, od lat młodzieńczego trądziku, poprzez pierwsze siwe włosy na skroniach, kroczą artystyczną ścieżką do dziś. W Chełmie zagrają w składzie: Andrzej Grzela, Wojciech Dudziński, Andrzej Marciniec, Bogdan Kuśka i Łukasz Drzewiecki. Natomiast Nierobbers to laureaci wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju. W 2017 roku ukazała się płyta zawierająca ich autorskie piosenki.

Informacja o biletach, w tym także tych promocyjnych dostępnych w przedsprzedaży dostępna w kasach ChDK i Zorzy oraz na www.chdk.chelm.pl.

Ostatnie takie trio

„Ostatnie takie trio” to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z pytaniami – Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.
ChDK zaprasza na ich występ 18 października o godz. 18 i 20.30. Bilety – 60 zł.

NADCHODZI OSPTA

Amatorska twórczość artystyczna przy odpowiednim zaangażowaniu lokalnych środowisk twórczych może funkcjonować na poziomie zbliżonym do teatrów profesjonalnych. Nie wierzysz? Zobacz spektakle w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich, które w tym roku znów zawitają do Chełma. Co nas czeka w tym roku?

Pardon, to tu?

OSPTA rozpocznie się w Chełmie od występu naszych artystów, czyli widowiska muzyczno-teatralnego „Pardon To tu”. Niezapomniane przeboje międzywojenne zagra Orkiestra z Kina Corsa, a soliści stylizowani na największe gwiazdy przedwojennej Warszawy zaśpiewają piosenki Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Wszystko to w przezabawnych choreografiach i z kabaretowych zacięciem już 26 października o godz.19 w ChDK. Bilety – 30 zł.

Opera kartoflana

Prawdziwa, dogłębnie wzruszająca i dająca do myślenia. Taka jest „Opera kartoflana. To hiphopowy spektakl muzyczny, mówiący o wykluczeniu. Dlaczego kartoflana? Aktorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które często czują się jak przysłowiowy worek kartofli i dają przestawiać w każde miejsce. W spektaklu artyści mówią o swoich swojej codzienności, a także o trudnościach, z jakimi borykają się w kontaktach ze środowiskiem, o problemach w podjęciu nauki, pracy czy założeniu rodziny. Spektakl powstawał podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej Teatroterapia. W Chełmskim Domu Kultury zobaczymy go 27 października o godz. 16. Bilety w cenie 20 zł.

Kobiety, których nie ma

Trzy kobiety spotykają się na enigmatycznym dworcu – dziwnym o tyle, że od peronów oddziela go szyba. Mimo to w ich życiu ma możliwość dokonać się najważniejsza podróż. Spektakl „Kobiety, których nie ma” to muzyczna opowieść o pragnieniach. Jego kanwę stanowi 14 piosenek Agnieszki Osieckiej, wyśpiewanych trzema wyjątkowymi głosami z towarzyszeniem fortepianu. To poetycka podróż do głowy i serca kobiety, do jej wnętrza. Możemy ją odbyć 27 października w ChDK. Bilety – 20 zł.

Karczma pod białym łabędziem

Teatr z Żytna 28 października o godz. 18 w ChDK zaprezentuje spektakl „Karczma pod białym łabędziem”. Jak czytamy jest to „alegoryczna opowieść o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku. Bohaterka doświadcza tego wszystkiego wciągana w bezduszne tryby samonapędzającej się machiny zła, okrucieństwa, pazerności i moralnego upadku…”. Bilety – 20 zł.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej w Chełmie

Mała Stopa: 8.X godz. 14 (2D) i godz. 16 (3D), 9.X godz. 14 (3D) i godz. 16 (2D), 10.X godz. 14 (2D) i godz. 16 (3D), 11.X godz. 14 (3D) i godz. 16 (3D) ZORZA
Kler: 8.X godz. 18 i 21, 9.X godz. 18 i 21, 10.X godz. 18 i 21, 11.X godz. 18 i 21 – Zorza, 14.X godz. 15, 17.30 i 20 – ChDK ZORZA I CHDK
Patryk:
8.X godz. 16, 9.X godz. 16 CHDK
Bez litości 2: 8 październik godz. 18, 9 październik godz. 20 CHDK
Żona: 8.X godz. 20.30, 9.X godz. 18 CHDK
Kopciuszek. Historia prawdziwa: 12.X godz. 14 i 16, 13.X godz. 12 i 14, 14.X godz. 12 i 14 ZORZA
Serce nie sługa: 12.X godz. 18, 13.X godz. 20.45, 14.X godz. 16 ZORZA
7 uczuć: 12.X godz. 20, 13.X godz. 16, 14.X godz 20.15 ZORZA
Księgarnia z marzeniami: 13.X godz. 18.30, 14.X godz. 18  ZORZA