Derby dla Sparty

START REGENT PAWŁÓW – SPARTA REJOWIEC F.0:2 (0:2)
0:1 – Hawerczuk (33), 0:2 – D. Kość (70).


START: Skrzypa – Maliński (75 Dudek), Mazurek, Sołtys (83 Korzeniewski), Ozon, Żukowski (55 Bodak), Rutkowski, Rasiński (88 Żuk), Karauda, Chybiak, Kozioł. Trener – Kamil Góra.

SPARTA: Podlipny – Terlecki, Kasperek, Bodys, Bielak, Adamiec, Wójcik (83 Barabasz), Oleksiejuk (76 Lewczuk), Martyn (86 Krystjańczuk), Hawerczuk (65 Sawicki), D. Kość (75 W. Rossa). Trener – Bartosz Bodys.

W niedzielę w Pawłowie doszło do derbów. Miejscowy Start Pawłów zmierzył się z sąsiadami zza miedzy Spartą. Faworytem była drużyna z Rejowca Fabrycznego. Mecz nie stał jednak na najwyższym poziomie. – Spory wpływ miała na to pogoda, padał deszcz, boisko było grząskie, co utrudniało rozgrywanie piłki – mówi Robert Szokaluk, prezes Sparty. W grze gości widać było większe doświadczenie i spokój, który przyniósł dwie bramki.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Artur Hawerczuk po dokładnym dośrodkowaniu od Martyna. Po zmianie stron gospodarzy dobił Dawid Kość pięknym uderzeniem z 20 metrów. Sparta mogła wygrać 3:0, ale w 90 min. rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Adamiec. Świetną interwencją popisał się Skrzypa. (kg)