Historyczne MMA we Włodawie

(28 października) W hali sportowej „Modrzaka” we Włodawie odbyła się Gala TFL 25. W piątkowy wieczór we Włodawie (po raz pierwszy w historii) doszło do dwunastu ciekawych zestawień w dwóch formułach walki – MMA. W walce wieczoru wystąpił Paweł Białas, który zmierzył się z Mateuszem Strzelczykiem. Białas przegrał po dramatycznej walce. Na gali zobaczyliśmy ponadto wielu innych, niezwykle zdolnych i młodych zawodników.

Zdaniem głównego organizatora Jacka Sarny z TFL, dla Włodawy ta impreza była wielką szansą na zaistnienie na ogólnopolskiej antenie, bo gala była transmitowana na żywo przez TVP Sport. Podobnego zdania jest starosta Andrzej Romańczuk, który – będąc w oktagonie – powiedział, że jest to historyczna chwila dla Włodawy i powiatu włodawskiego. – Sport jest jedną z najlepszych form promocji i cieszy mnie, że tego typu impreza o takiej randze zawitała do nas, do naszej szkoły, naszego miasta i naszego powiatu – mówił. W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Do hali ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie przybyło bardzo wielu kibiców, z całego województwa. Choć bilety nie były najtańsze (od 120 do 500 zł), to jednak pustych miejsc nie było widać.

„Walka dnia” Białas vs. Strzelczyk była pasjonująca. M. Strzelczyk, 31-latek z Opatowa, na swoim koncie ma ponad 20 zawodowych walk. Ostatnio częściej przegrywał, niż wygrywał, ale ulegał zazwyczaj renomowanym rywalom. Jego oponent, Paweł Białas, to chełmianin. Walczy zdecydowanie rzadziej niż Strzelczyk i robi to głównie na galach TFL. Dla tej federacji wygrał trzy ostatnie pojedynki, co więcej wszystkie skończyły się przed czasem. Co ciekawe, Białas karierę w MMA wznowił po wieloletniej przerwie. Walkę po dramatycznej końcówce wygrał Strzelczyk przed czasem w drugiej rundzie.

Hala „Modrzaka” oszalała jednak podczas wcześniejszej walki włodawianina Damiana Adamiuka z Mateuszem Golą z Chełma. Tak wyrównanej i pełnej zmiennych akcji dawno na macie MMA nie widziano. Ostatecznie w trzeciej rundzie włodawianin musiał uznać wyższość swojego rywala, bo po prostu nie mógł ustać na nogach po morderczych ciosach, zwłaszcza zadanych nogami.

We Włodawie pokazali się też inni ciekawi zawodnicy. Walczył m.in. Guilherme Cadena, który stoczył zwycięski i bardzo krótki pojedynek z Mateuszem Głuchem. Brazylijczyk to jedna z legend TFL. Spośród 12 walk jedną stoczyły kobiety. Zakończyła się ona jednak po kilkunastu sekundach nokautem.

Piątkowa Gala we Włodawie to było wyjątkowe „show”, którego jeszcze to miasto nie widziało. Organizatorzy już zapowiedzieli powtórkę w przyszłym roku. (pk) Wyniki:

84 kg: Mateusz Strzelczyk pokonał Pawła Białasa przez TKO, Runda 2,

84 kg: Guilherme Cadena pokonał Mateusza Głucha przez poddanie, Runda 1, 1:02

80 kg: Mateusz Gola pokonał Damiana Adamiuka przez TKO, Runda 3, 0:19

70 kg: Artur Krawczyk pokonał Cezarego Kruszniewskiego przez TKO, Runda 1, 3:15

61 kg: Kamil Giez pok. Kamil Hadała przez decyzję

58,5 kg: Wiktoria Czyżniewska pokonał Wiktorie Domżalską przez TKO, Runda 1, 0:21

Karta wstępna:

66 kg: Miłosz Kruk pokonał Jakuba Nowosada przez poddanie, Runda 1, 0:15

77 kg: Baysangur Akhmadov pokonał Łukasza Osiaka przez decyzję

100 kg: Patryk Szwejkowski pokonał Dominika Sztabe przez decyzję

88 kg: Kamil Turalski pokonał Kamila Rejmaka przez niejednogłośną decyzję

70 kg: Kacper Brygoła pokonał Pawła Rybskiego przez poddanie, Runda 1, 0:22

70 kg: Dominik Wydra pokonał Marcina Skarżyckiego przez decyzję.