Jak wydobyć skręt włosów domowymi sposobami?

Loki lubią się czasami brzydko ułożyć, dlatego wiele kobiet szybko z nich rezygnuje. Istnieje jednak mnóstwo domowych sposobów, które sprawdzają się nawet w przypadku najprostszych i ciężkich włosów. Jak wydobyć skręt włosów nie udając się do fryzjera?

Jak wydobyć skręt włosów przy różnych ich rodzajach?

Włosy różnią się w zależności od różnych ich rodzajów. Specjaliści wyróżniają ich aż dziesięć. W każdym przypadku postępuje się odrobinę inaczej. Najczęściej spotykane są 1, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b i 4c. W przypadku Polek rzadko pojawiają się włosy z przedziału 3 do 4. Najczęściej posiadają je osoby czarnoskóre, gdzie zdarzają się osoby o bardzo poskręcanych włosach. Najczęstszy rodzaje w Polsce to skręt włosa typu 2a, 2b i 2c.

Jak wydobyć skręt włosa przy rodzaju 2 (https://estetico.pl/jak-wydobyc-skret-wlosa)? Wszystkie włosy z tego przedziału (zarówno a, b i c) są włosami o delikatnych falach. Wersja 2a to najdelikatniejszy rodzaj skrętu, który jest najmniej podkreślony. Wiele osób myli jest z włosami prostymi, czyli tymi z przedziału 1a – 1c. Są one zazwyczaj dość cienkie i mogą się lekko puszyć. Zazwyczaj mocno przylegają do skóry głowy. Cechują się delikatnością, dzięki czemu łatwo poddają się stylizacji, co jest ich dużą zaletą.

Przy wersji 2b fale układają się delikatnie w literę „S”. Należy pamiętać tutaj o rzadkim czesaniu i nadmiernym korzystanie ze środków do stylizacji. Bardzo szybko chłoną różnego rodzaju produkty, co może przydać się przy wydobywaniu skrętu włosa. Przy rodzaju 2c włosy są stosunkowo najprostsze do skręcenia. Loki są tutaj najtrwalsze, mocne i gęste. Dobrym sposobem na takie włosy są specjalne oleje, które przy wersji 2c świetnie się wchłaniają. Warto wtedy wybierać jak najbardziej naturalne produkty, w innym wypadku może pojawić się przesuszanie włosa.

Jak wydobyć skręt włosów? Najpopularniejsze domowe sposoby

Pytanie o to jak wydobyć skręt włosów domowymi sposobami od zawsze zastanawiał posiadaczki fryzur bez loków. Wizyta u fryzjera zawsze wiązała się z dużymi kosztami. Czasami wystarczą kosmetyczne zmiany w domowych czynnościach, żeby uzyskać skręt. Przykładowo można zmienić sposób rozczesywania, robiąc to jedynie w wersji na mokro. Należy to robić delikatną szczotką, bez ostrych końcówek. Wiele kobiet używa w tym celu jedynie palców.

Po całej czynności dobrze ugniatać je przez kilka minut. Dzięki temu skręt włosów jest bardziej wzmocniony i nie reaguje tak mocno na warunki zewnętrzne. Można też używać specjalnej odżywki bez spłukiwania, sprawdzają się też niektóre pianki oraz żele. Najlepiej, gdy włosy schną wtedy naturalnie, bez żadnych suszarek czy nawet pocierania ręcznikiem. W tych pierwszym przypadku najlepiej używać zimnego nawiewu. Wiele dziewczyn zamiast ręcznika używa zwykłej koszulki, którą owijają włosy w specjalny kok. Wystarczy wyczekać godzinę lub nawet pozwolić im schnąć przez całą noc.

Jak wydobyć skręt włosów? Dodatkowe wskazówki

Bardzo popularną techniką dodatkową przy skręcie włosów jest olejowanie. Stosuje się ją jednak tylko przy wyjątkowych okolicznościach, bo zbyt częste może powodować przeciążenie loków. Bardzo popularny jest olej lniany, też ze względu na dużą ilość witamin i minerałów. Alternatywą są między innymi oleje z czarnuszki, orzechów laskowych i pestek moreli. Wszystkie bardzo bogate w substancje odżywcze przydają się nie tylko włosom. Przy ich nadmiarze można je użyć do różnych potraw.

Skręt włosów może być utrudniony przy stosowaniu niektórych szkodliwych substancji. Należy od razu pozbyć się takich środków jak silikony, SLS, SLES i substancji nabłyszczających. Szkodliwe związki w nich zawarte maskują naturalne układanie się włosów. Mogą wyglądać na lśniące i zdrowe, ale w dłuższej perspektywie bardziej im to szkodzi. Domowe sposoby bardzo ułatwiają tworzenie się loków, ale powinno się pamiętać o ich zdrowiu. Czasami warto się trochę poświęcić zmieniając sposób czesania niż pozwolić niektórych środkom na trwałe uszkodzenie włosów.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here