Koronawirus nad Białym

Covid 19 wykryto u mieszkańca Starachowic, który wraz z rodziną przebywał nad Jeziorem Białym. Mężczyzna zasłabł, a ponieważ miał objawy choroby, trafił na oddział zakaźny chełmskiego szpitala, gdzie potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Ile osób mógł zarazić, będąc na wakacjach w Okunince?

Statystyki nie są optymistyczne. Z dnia na dzień w Polsce wykrywa się coraz więcej przypadków zakażenia wirusem Covid 19. Tym samym potwierdzają się założenia specjalistów o tym, że czeka nas jesienna druga fala wirusa. Jednak bardzo ważnym czynnikiem, który bezpośrednio przyczynia się do wzrostu liczby zachorowań, jest lekceważenie zasad zapobiegania chorobie. Rozluźnienie wyraźnie widać np. w Okunince, gdzie na plaży, w barach, restauracjach czy sklepach masek nie nosi prawie nikt. I to ma swoje skutki, niestety, bardzo poważne.

W połowie lipca w Okunince przebywała na kwarantannie medycznej czteroosobowa rodzina ze …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 27.07.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here