Nie założą maski w sklepie? Sanepid się tym zajmie

Coraz więcej osób bez założonych maseczek można spotkać na ulicach Chełma. I coraz częściej demonstrują swoją niefrasobliwość i lekceważenie obostrzeń.

– Przy wejściu na bazar przy ul. Popiełuszki stoi często kobieta z Ukrainy i handluje warzywami – mówią sprzedawcy z bazaru. – Nie zakłada maski, a gdy jej zwróciliśmy na to uwagę, to tylko odburknęła, że ona w Polsce w życiu maski nie założy. Nic nie pomaga. Ani prośby, ani groźby powiadomienia straży miejskiej. Nie dajemy sobie z nią rady. Szlag człowieka trafia, bo wszyscy chodzą w maskach, izolują się, starają chronić przed chorobą a tej kobiecie nie przetłumaczysz.

Z inną bulwersującą sprawą zadzwoniła do redakcji pani Jolanta z osiedla Zachód. – Byłam na zakupach w Biedronce i przy kasie stanęła jakaś młoda kobieta z dzieckiem. Oczywiście bez maseczki – mówi. – Mam 70 lat, jestem w grupie podwyższonego ryzyka i po prostu boję się zarażenia. Poprosiłam ją o założenie maski, a jeżeli jej nie ma to kupienie w kasie. Nawet zaproponowałam, że sama jej kupię. Zamiast zrozumienia z jej strony spotkałam się z okropną agresją i wyzwiskami.

Oberwało się też innym osobom, które stanęły w obronie pani Jolanty. – Najgorsze, że nie było żadnej reakcji ze strony pracowników ani kierownictwa sklepu – mówi pani Jolanta. – Przecież nie powinni wpuścić ani obsługiwać osoby bez maseczki.

Interwencję w tej sprawie obiecała za to Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowe Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. – Pracownicy sklepu powinni zareagować, bo w sklepach jest obowiązek zasłaniania usta i nosa – mówi dyrektor E. Kuryk. – Powinni stanąć w obronie tej pani i wyegzekwować założenie maseczki. Zajmiemy się tą sprawą. (bf)

4 KOMENTARZE

  1. A na jakiej podstawie prawnej pracownik sklepu na zmusić klienta do założenia maseczki i odmówić mu obsługi 🤔❔ Na podstawie wydanego rozporządzenia, niezgodnego z Konstytucją ⁉️⁉️⁉️

  2. Nielegalne rozporządzenie nakazujące maseczki. Mogą się pocałować w …. Pandemia panuje, ale nie covidowa tylko głupoty, strachu i propagandy. Maseczki nic nie dają. Szwecja zakazuje maseczek. Szwajcaria zakazuje lockdownów. Czechy się otwierają itd… A u nas? Sukces – nie ma grypy i przeziębień, pozostał tylko covid testowany testami, którymi nie należy testować. Sam wynalazca tak twierdzi. Są często fałszywie pozytywne. Ale przecież cyrk się skończy jak odpowiednie osoby zarobią odpowiednie pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here